Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuzey Ege’nin incisi Gökçeada’ya sörfçü akını!

17 Eylül, 2018 | 12:02

Kuzey Ege'nin incisi Gökçeada'ya sörfçü akını!

“Dünyanın ilk Cittaslow Adası” unvanına sahip Kuzey Ege’nin incisi Gökçeada,, elverişli rüzgarıyla son yıllarda yurt içi ve yurt dışından sörf tutkunlarının akınına uğruyor.

“Dünyanın İlk Cittaslow Adası” unvanına sahip Kuzey Ege’nin incisi Gökçeada,, elverişli rüzgarıyla son yıllarda yurt içi ve yurt dışından sörf tutkunlarının akınına uğruyor.

297 kilometrekarelik yüz ölçümüyle Türkiye’nin en büyük adası konumundaki Çanakkale’ye bağlı olan Gökçeada, barındırdığı doğal ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra “windsurf” ve “kiteboard” gibi rüzgar sporlarında da adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Kuzey Ege’nin incisi Gökçeada’ya sörfçü akını!

Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere diğer illerin yanı sıra, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Belçika ve Almanya’dan gelen çok sayıda sörf tutkunu, adanın Aydıncık bölgesinde kamp kurup, sabahın erken saatlerinden itibaren kendilerini rüzgarın gücüne bırakarak sahil bölgesinde adeta yer çekimine meydan okuyor.

Gökçeada Dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacak

“Dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacak”

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Gökçeada’nın özellikle rüzgar sörfü konusunda son yıllarda çok önemli bir mesafe katettiğini belirtti.

Kuzey Ege’nin incisi olan Gökçeada’nın, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın bir çekim merkezi haline dönüşmeye başladığını vurgulayan Çetin, “Ülkemizde sörf konusunda çok farklı lokasyonlar var, Akyaka ve Alaçatı gibi. Ancak rüzgar verimliliği noktasında ve adada sürekli esen rüzgar noktasında burası sporcular için vazgeçilemez bir yer oluyor.

Rüzgar sörfü noktasında gerçekten çok kaliteli ve sörf için istenen rüzgarın Gökçeada’da olmasından dolayı son yıllarda özellikle Avrupa’dan ziyaretçiler geliyor.Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Belçika ve Almanya’dan gelen konuklarımız burada adanın enfes rüzgarıyla adeta dans ediyor. Burada kiteboard (kitesurf) ve windsurf’te çok büyük hareketlilik sağladık.” dedi.

Çetin, yerel yönetim olarak bu konuya büyük destek sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “Sörf konusunda çok yakın tarihte Gökçeada sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacak.” açıklamasında bulundu.

“Her türlü desteği vermeye hazırız”

Kuzey Ege’nin incisi Gökçeada’nın rüzgar sörfü noktası olan Aydıncık bölgesinde bazı iyileştirmeler yaptıklarını aktaran Çetin, “Gökçeada’nın gelecek nesillere ulaşması için başlattığımız sürdürebilir turizm iddiamız, rüzgar sörfünü de kapsayacak biçimde hızla ilerliyor.

Peki biz bunu nasıl başarabiliriz? Eko ve agro turizm ile yerinde tüketimi destekleyen turizm ve aynı zamanda doğa sporları. Tabii ki doğa sporları denildiğinde de en başta gelen rüzgar kalitemiz açısından sörf. Biz kiteboard ve windsurf konusunda Gökçeada’nın bir marka olması, tüm dünyanın bu spor için gözlerini adaya çevirmesini sağlamak adına her türlü desteği vermeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çanakkale, Dünyanın ilk Cittaslow Adası, Gökçeada, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Kiteboard, Kuzey Ege'nin incisi Gökçeada, sörf tutkunları, Sörfçü akını, windsurf,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları