Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kutup Işıkları Moskova’ya indi, ortaya renkli görüntüler çıktı

19 Mart, 2015 | 08:07

Dünyanın en ilgi çekici doğa olaylarından olan kutup ışıkları, Rusya’nın başkenti Moskova’da görenleri bir kez daha büyüledi.

Rusya’nın kuzeyinde özellikle kutba yakın bölgelerde yılbaşından bu yana muhteşem bir doğa olayı gerçekleşiyor. “Kutup ışıkları” olarak adlandırılan bu olay, dünyanın manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkıyor.

Kutba yakın bölgelerden daha net gözlenen bu mistik olay, önceki gün Rusya’nın başkenti Moskova’yı da aydınlattı.

Güneş’ten yansıyan ışıklar bulutsuz Moskova gecelerinde adeta görsel bir şölen sundu. Gerek Moskovalılar olsun gerekse tatil için şehir de olan turistler, fotoğraf makinaları ile bu anları ölümsüzleştimek için sıraya girdiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
kutup ışıkları, kutup ışıkları moskova, kutup ışıkları nedir, kutup ışıkları rusya, kutup ışıkları vikipedi, Moskova, Moskova gece hayatı, Moskova haberleri, Moskova kutup, Moskova Rusya, Moskova turu, Rusya, rusya haberleri, rusya turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları