Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuşadası’na bir günde 10 bin turist geldi

07 Temmuz, 2009 | 16:21
Limanda bu sabah erken saatlerde başlayan gemi trafiği, esnafın yüzünü güldürdü.
Kuşadası Ege Ports Limanı’na Bahama bayraklı Ruby Princess 2500, Splendour Of The Seas 2000, Yunan bayraklı Crıstal 1200, Aegean Pearl 750, Easy Cruise 700, Aqua Marine 800 ve Malta bayraklı gemi 1500 yolcu indirdi.
Yolcuların bir kısmı otobüslerle tarihi Efes ve Meryemana Evi turuna çıkarken, diğerleri ise Kuşadası çarşılarına yöneldi.
Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9450 yolcu ve 4000 mürettebatın gelmesinin, ilçeye hareket kazandırdığını belirterek, şunları kaydetti:
”Dünyadaki ekonomik kriz, Türkiye’de bir çok sektörü iflas noktasına getirdiği gibi turizm sektörünü de büyük oranda etkiledi. Temmuz ve Ağustos aylarında beklenen konaklamalı sejur turizminde, artış olmadı. Fakat Türkiye’deki diğer turizm merkezlerine oranla Kuşadası daha iyi ve hareketli bir yaz sezonu geçiriyor. Yolcu gemilerinin yoğun trafiği ile Kuşadası ekonomisi durağan bir dönem yaşamıyor. Nakit akışı ile ilçe ekonomisi canlandığı gibi Aydın-Söke-Selçuk üçgeninde de ekonomik girdi sağlanıyor.”
Akdoğan, Kuşadası’nda gemi turizminin yanı sıra konaklamalı turizmin de istenen düzeye yükselmesi umudunu dile getirerek, inşası devam eden kongre merkezinin, limandan sonra ilçenin geleceğini belirleyecek diğer bir yapıyı oluşturacağını sözlerine ekledi.
Kuşadası Egeports Kuşadası Ege Ports Limanı bugün yine tarihi günlerinden birini yaşadı. İlçeye bir günde deniz yoluyla 10 bin yabancı turist geldi.

Bahama bayraklı Ruby Princess 2500, Splendour Of The Seas 2000, Yunan bayraklı Crıstal 1200, Aegean Pearl 750, Easy Cruise 700, Aqua Marine 800 ve Malta bayraklı gemi 1500 yolcu indirdi.
Yolcuların bir kısmı otobüslerle tarihi Efes ve Meryemana Evi turuna çıkarken, diğerleri ise Kuşadası çarşılarına yöneldi.
Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, 9450 yolcu ve 4000 mürettebatın gelmesinin, ilçeye hareket kazandırdığını belirterek, ”Dünyadaki ekonomik kriz, Türkiye’de bir çok sektörü iflas noktasına getirdiği gibi turizm sektörünü de büyük oranda etkiledi. Temmuz ve Ağustos aylarında beklenen konaklamalı sejur turizminde, artış olmadı. Fakat Türkiye’deki diğer turizm merkezlerine oranla Kuşadası daha iyi ve hareketli bir yaz sezonu geçiriyor. Yolcu gemilerinin yoğun trafiği ile Kuşadası ekonomisi durağan bir dönem yaşamıyor. Nakit akışı ile ilçe ekonomisi canlandığı gibi Aydın-Söke-Selçuk üçgeninde de ekonomik girdi sağlanıyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Efes Antik Kenti, Egeports Limanı, Kuşadası, Kuşadası Egeports, Kuşadası Limanı, Kuşadası Otelleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları