Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuşadası’nda turist bereketi

25 Ağustos, 2010 | 18:00

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde adeta ramazan bereketi yaşanıyor. Kuşadası Limanı’na bugün 6 gemi yanaştı. Bunlardan yaklaşık 10 bin turist inde ancak esnaflar, çarşılarda gezenlerin kuru kalabalık olduğunu, paralı turistlerin büyük mağazalara çekildiğini söylüyor.

Ege Ports Limanı’na yanaşan Bahama bandralı Navigator Of The Seas 3 bin 500, Hollanda bandralı Noordam 2 bin 500, Bermuda bandralı Ruby Princess 2 bin 900, Bahama bandralı Nautıca 900, Yunanistan bandralı Calypso 500, Malta bandralı Arethusa 70 yolcu getirdi. Dört transatlantik iskelelerde yer bırakmadığı için Caliypso, tura çıkacak yolcularını indirdikten sonra açığa demirledi. Gemide kalan yolcular ise daha sonra filikalarla taşıdı. Turistlerin bir kısmı Efes ve Meryem Ana’ya gitmeyi tercih ederken bir kısmı da çarşısında gezerek alışveriş yaptı.

Kuşadası esnafı ise altı gemiyle gelen bu kadar turistin, kendileri için hiçbir anlam ifade etmediklerini belirterek, “Yolcular, gemide paralı parasız diye ayrılıyor. Paralı turistler, gemi acenteleri tarafından büyük mağazalara götürülüyor. Geri kalanlar çarşılara bırakılıyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kuşadası Gemi, Kuşadası gemi turları, Kuşadası Turist, Kuşadası turizm, Kuşadası'nda turist bereketi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları