Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuşadası Limanı’na beş kruvaziyerle 15 bin turist geldi

20 Eylül, 2012 | 10:46

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, kruvaziyer turizmi bereketi yaşanıyor.

Kuşadası Ege Ports Limanı’na, bir günde yanaşan beş gemiyle toplam 15 bin turist geldi. Dünyanın en büyük transatlantikleri arasında sayılan Ruby Princess, Navigator Of The Seas, Splendour Of The Seas, Silver Wind ve Columbus 2 ile gelen çoğunluğu Amerikan vatandaşı turistlerin bir kısmı Efes ve Meryem Ana Evi’ni ziyarete giderken bir kısmı da ilçenin çarşılarını gezdi.

Kuşadası Ege Ports Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, sezon başlangıcından bugüne kadar 358 kruvaziyerle yaklaşık 500 bin turist geldiğini söyledi.

Güngör, “Yatırımlarla Avrupa’nın ilk beş, dünyanın ise ilk on yolcu limanı arasında bulunan ve ülkemizin kruvaziyer başkenti olan limanımız, bugün aynı anda beş gemi ve 15 bin yolcu ağırlıyor. Bu sayı, yılda 1 milyon yolcu ve mürettebatı buluyor.“ dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Columbus 2, Efes, Kruvaziyer, Kruvaziyer turizmi, Kuşadası Ege Ports Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, Kuşadası Limanı, Kuşadası Limanı kruvaziyer, Kuşadası Limanı turist, Meryem Ana Evi, Navigator Of The Seas, Ruby Princess, Silver Wind, Splendour Of The Seas, Turist, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları