Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuşadası Limanı’na sezonun son dev yolcu gemisi geldi

26 Kasım, 2012 | 14:34

Türkiye’nin en önemli kruvaziyer limanlarından Aydın’ın Kuşadası ilçesine, 2012 turizm sezonunun son dev yolcu gemisi geldi.

Kuşadası Ege Ports Limanı’na sabah erken saatlerde yanaşan Celebrity Siulhouette isimli gemiyle çoğu Amerikalı 2 bin 994 yolcu geldi. Bir kısmı Efes ve Meryem Ana Evi’ni ziyaret ederken bir kısmı da ilçede gezerek alışveriş yaptı.

Kuşadası Ege Ports Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, bu sezon 650 bin kruvaziyer yolcusu ve 270 bin mürettebat ağırladıklarını söyledi. Güngör, “İşletmeyi devraldığımız tarihlerde sezonun ilk misafir gemisi nisan ayında gelir, son gemiyi ekimde uğurlardık. Bugünse geçmişte sadece altı ay süren kruvaziyer trafiğini dokuz aya çıkardık. Martta başlayan gemi trafiği, aralık ayına kadar devam ediyor. Hedefimiz, bunu 12 aya çıkarmak. Gelecek dönemlerdeki yatırımlarımızı buna uygun planlıyoruz. Gemi yolcusu kadar mürettebatının da Kuşadası ve ülke ekonomisine büyük katkısı mevcuttur. Her ne kadar sezonun son gemisini ağırladık diyorsak da aralık ayı içinde sürpriz bir gemi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dev yolcu gemisi, kruvaziyer liman, Kuşadası Gemi, Kuşadası kruvaziyer liman, Kuşadası Limanı, Kuşadası Limanı dev yolcu gemisi, Kuşadası Limanı Haberleri, yolcu gemisi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları