Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kuşadası’nda yıllar sonra kar yağışı

08 Mart, 2011 | 11:37

Kuşadası’nda yıllar sonra kar yağışı

Aydın’ın Kuşadası ilçesine yıllar sonra ilk defa kar yağdı. Sabah erken saatlerde yağan kar, yüksek kesimlerde etkili oldu. Hava sıcaklığı ise 4 dereceye kadar düştü. Bu sebeple sabah saatlerinden itibaren odun ve kömür satışları arttı.

Bugün sabaha karşı yağan sulu kar, ilçenin yüksek kesimi olan Ege Mahallesi’nde etkisini gösterdi. Denizde fırtınaya karşı da tekneler, balıkçı barınağında demirli kaldı. İlçede ağır hava şartlarının bugün ve yarın da devam edeceği duyurularak, vatandaşlar sel baskını ve fırtınaya karşı ikaz edildi.

Kar yağışı yüksek kesimlerde daha etkili, İstanbul ‘da kar

İstanbul’da gece geç saatlerde hafif şekilde yağan kar, sabah saatlerinde de aralıklarla etkisini sürdürdü. Şiddetli poyrazla birlikte devam eden kar yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Kar; Hadımköy, Arnavutköy, Esenyurt, Zekeriyaköy, Kartal ile Beykoz’un yüksek kesimlerinde etkili olurken diğer semtlerde ise aralıklı devam ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada cumartesi sabahına kadar don ve buzlanma beklendiği belirtildi. Açıklamada, sürücülerin köprü ve viyadüklerin diğer yollardan daha erken donduğunu, araçlarının hız limitlerini aşmadan kullanmaları can ve mal emniyeti bakımından önemli olduğu kaydedildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler sonucu alarma geçen AKOM ekipleri 43’ü 1’inci öncelikli olmak üzere 255 güzergâhta toplam 2 bin 833 km uzunluğundaki yol ağı ve meydanlarda ekipleri görev yaptı. İstanbul genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri yolarda buzlanmaya karşı 700 ton tuz kullandı.

Sokakta yaşayan vatandaşlar için toplama Merkezleri’nde evsiz 193 vatandaş misafir edildi. Ocak ayından itibaren 2 bin 187 vatandaşın ihtiyaçları karşılandı. Zabıta ve Polis ekipleri tarafından bulundukları yerlerden alınan evsiz vatandaşlar Alibeyköy Tevfik Aydeniz spor tesislerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra banyo, elbise ihtiyaçları karşılanıyor.

Öte yandan poyraz nedeniyle saat 09.15’teki Kartal/Yalova seferi ile saat 10.30’daki Yalova/Kartal feribot seferlerinin iptal edildiği bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul kar, istanbul kar yağışı, kar yağışı, Kuşadası, kuşadası kar, kuşadası kar yağışı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları