Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kurtulmuş: Seçimden sonra acentelerin sorunlarını çözeceğiz!

22 Haziran, 2018 | 11:20

Kurtulmuş: Seçimden sonra acentelerin sorunlarını çözeceğiz!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, acentelerin sorunlarının farkında olduklarını söyleyerek, “Seçimden sonra acentelerin sorunlarını çözeceğiz” diye konuştu.

Bakan Numan Kurtulmuş, acentelerin sorunlarının farkında olduklarını belirtti ve “Seçimden sonra acentelerin sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Seyahat acentalarının çözüm bekleyen sorunlarının farkında olduklarını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, seçimlerden sonra çözüm için çalışmaları hızlandıracaklarını ifade etti.

Bakan Kurtulmuş, turizm sektörü paydaşlarını bir araya getiren Turizm İstişare Kurulu’nun İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen yemekte konuşan Kurtulmuş, ilk 5 ayda elde edilen bu rakamların iftihar edilecek bir sonuç olduğunu belirtti.

Kurtulmuş: 40 milyonu geçeceğiz

Türkiye’nin ilk 5 ayda turizmde tüm zamanların rekorunu kırarak, 11,5 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırladığını hatırlana Kurtulmuş, geçen yıla göre % 30,8 artış kaydedildiğinin altını çizerek, “Bunu yeterli görmüyoruz. Bu yıl için hedeflediğimiz 40 milyon turist rakamını da geçeceğiz, 50 milyon turist hedefimizi de revize edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de kişi başına düşen turizm gelirini artırmak için attıkları nitelikli adımları artıracaklarını vurgulayan Bakan Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin turizmde de son derece güçlü olmasını sağlayacaklarını belirtti.

Turizm İstişare Kurulu’nun sektöre ciddi bir canlılık kazandıracağını da belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Turizm sektörünün ana paydaşları tarafından ilk adımı atılan ve gerçekleştirilecek toplantılarla belli bir seviyeye gelen, önümüzdeki süreç içerisinde de fevkalade önemli fonksiyonları icra edecek olan ‘Turizm İstişare Kurulu’ turizm sektöründe ortaya çıkan sinerjisinin artarak devam etmesini sağlayacak ve turizm sektörüne çok ciddi bir canlılık kazandıracaktır.” diye konuştu.

“Geçen yıl muhteşem bir geri dönüş yaşadık”

Turizm sektörünün geçtiğimiz yıllarda dip noktaya vurduğunu sözlerine ekleyen Bakan Numan Kurtulmuş, “Turizmdeki o gerilemeden sonra, geçen yıl muhteşem bir geri dönüş yaşadık. 2017 yılında 32 milyon yabancı misafir ağırladık ve 26,5 milyar dolar turizm geliri elde ettik” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bakanlığımız ve hükümetimiz geçen yıl yaşanan muhteşem geri dönüşten sonra bütün imkanları seferber ederek, sektörün ihtiyacı olan destekleri ortaya koydu.

Hava taşımacılığına verilen destekler bunlardan birisidir. Bu destekleri yıl boyuna yayarak 6 bin dolardan 9 bin dolara çıkabilecek seviyelere getirdik. Düşük sezonda turist getirenlere daha yüksek teşvikler vererek, Türkiye turizminin daha güçlü bir şekilde teşvik edilmesini sağladık.

Kruvaziyer turizminde de 2018 ve 2019 yıllarında kişi başına 25-35-45 dolarlar seviyesinde kademelendirdiğimiz bir teşviki ortaya koyduk. Bunun da kruvaziyer turizme büyük destek sağlayacağını düşünüyoruz.

Özellikle, otel yatırımcılarının uzun yıllardır konuştuğu otel tahsislerinin 49 yıllığına yenilenmesiyle ilgili yasal düzenlemeyi de gerçekleştirdik. Bu sektörümüz için devrim niteliğinde bir adımdır ve önemli bir beklentiyi karşılamış olduk.”

“Sorunların farkındayız seçimden sonra çözeceğiz”

Seyahat acentalarının çözüm bekleyen sorunlarının farkında olduklarını belirten Kurtulmuş, kaçak acentecilikle mücadelede ile tur ve transferler konusundaki sorunların çözümü için çalışmaları seçimlerden sonra hızlandıracaklarını belirterek sözlerini tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kruvaziyer turizmi, Kültür ve Turizm Bakanı, Lütfi Kırdar, Numan Kurtulmuş, Seçim, Turizm, Turizm İstişare Kurulu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları