Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kurtulmuş: Dostlarımız yeniden Türkiye’ye gelmeye başladı!

29 Aralık, 2017 | 11:33

Numan Kurtulmuş DTO

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Avrupalıların yeniden Türkiye’ye gelmeye başladığını söyledi.

32. Bab-ı Ali Toplantıları kapsamında düzenlenen “Kültür ve Turizm‘de Yeni Vizyon” programına katılan Numan Kurtulmuş, toplantıda turizmle ilgili açıklamalarda bulunurken, Avrupalıların yeniden Türkiye’ye gelmeye başladığını ifade etti.

“Rekor kıracağız”

2017 yılı için turizm sektörünü tebrik eden bakan Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin 2017 yılında krizlere karşı dayanıklılığını ortaya koyduğunu belirtti. Türkiye’nin ilk 11 ayda 30.7 milyon ziyaretçi sayısına ulaştığını kaydeden Numan Kurtulmuş, “Yıl sonu itibariyle de 26 milyar doları aşkın bir turizm gelirine sahip olacağız.

Turist sayısının da 32 milyonu aşacağını öngörüyoruz. 2018 yılında 2014’teki seviyeye geleceğimizi, 2019 yılında da 2018’in üzerine çıkarak tarihi bir rekor kıracağımızı görmemiz mümkündür. Türkiye’deki erken rezervasyon miktarı geçen yıla oranla yüzde 66 arttı. Aynı şey Ukrayna, Hollanda ve Rusya içinde geçerlidir. Turizm’de önümüzdeki dönemde 2014 rakamlarını yakalayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Avrupa’daki dostlarımız gelmeye başladı!

Kurtulmuş konuşmasında, “Avrupa’daki dostlarımız tekrar Türkiye’ye gelmeye başladılar” derken, “’11 ayda Rusya’dan gelen 4 milyon 647 bin turist var. Yüzde 15’lik bir artış var. Almanya’dan 3 milyon 451 bin turist gelmiş, İran, Bulgaristan, Gürcistan olarak liste devam ediyor.

Geleneksel pazarlarımızı koruyacağız ama geleneksel pazarlarımızın da artık tek başına yeterli olmadığının farkında olmamız gerekiyor. Asya ülkelerine açılımı sağlamak durumundayız. Çin, Hindistan, Kore, Japonya, Endonezya ve Malezya bu 6 ülke son derece zengin ülkeler, bu 6 ülkeyi topladığınız zaman dünya nüfusunun yarısı.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
32. Bab-ı Ali Toplantıları, Almanya, Avrupalı Turist, Bulgaristan, Gürcistan, Hollanda ve Rusya, İran, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm'de Yeni Vizyon, Rusya, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları