Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kürşat Çavuşoğlu 3. kez şampiyon

06 Temmuz, 2014 | 13:07

Avusturya’nın Wels kentinde 21-28 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenen 35. Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları’nda diş hekimi Kürşat Çavuşoğlu masa tenisi dalında teklerde üst üste 3. kez dünya şampiyonu oldu.

Çavuşoğlu, çiftlerde de Polanya’lı partneri Andrzaj WNEK ile şampiyonluğu elde ederek, Türkiye’ye hem tekler hem de çiftlerde iki altın madalya kazandırdı. 2012, 2013 ve 2014 yılında bu turnuvayı 3 kez üst üste kazanan ilk başarılı erkek masa tenisçi oldu.

Çavuşoğlu, küçük yaşlarda Kerkük’te başladığı spora “büyük bir tutkuyla” bağlı kaldı. Küçük yaşlarda kazanmaya başladığı başarılara, her seferinde bir yenisini ekledi. Irak Genç Milli Takımı’nda oynadı, Onlarca ulusal ve uluslararası şampiyonluklar kazandı. Çavuşoğlu, dört ülkenin (Irak, Türkiye, Danimarka ve İsveç) liglerinde masa tenisi oynamış ender sporculardan biridir.

Kürşat Çavuşoğlu, “Avusturya’ya, Son iki yılın dünya şampiyonu olarak gitmiştim, ülkeme 3. kez altın madalya ile dönmek istiyordum. ülkeme iki altın madalya kazandırdığım için çok mutluyum. Teklerde Üst üste 3.dünya şampiyonluğum oldu. Masa tenisi tarihinde bir ilki başardım. Çok çalıştım ve mutlu sona ulaştım. Ülkemi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Çok çalıştığınız sürece hiçbir şey imkansız değildir. Bu başarılarda bana her zaman destek olan aileme, arkadaşlarıma ve antrenörlerime çok şey borçluyum. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lütfü Demirtaş

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avusturya, Avusturya Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları, Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları, Kürşat Çavuşoğlu, Kürşat Çavuşoğlu kimdir, Wels,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları