Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kurban bayramında Tayland tatili

15 Ağustos, 2014 | 15:00

kurban-bayraminda-tayland-tatili-düsünenlere-tavsiyeler

Tayland tatili daha önce yaşanmamışı yaşamanız,kültürel fonksiyonlar olarak Tayland’ı keşfetmeniz,Tayland turuna çıkıp bambaşka diyarlarda unutamayacağınız anlar geçirmeniz için sizi beklemektedir.

Tayland tatiliniz esnasında daha önce hiç görmediğiniz Tay kültürünü öğrenip Buda heykellerinin ihtişamına şahit olacaksınız.Tayland tatili hayatınızın en zevkli anlarını yaşatmak için sürprizlerle doludur.Tayland go go barları başta olmak üzere Tayland barları gece hayatınıza adrenalin katacaktır.Tayland tatilinde Tayland turları ,Tayland adalarını,Tayland eşyaları ile butikleri,pazarları ve büyük AVM’leri ile Tayland tatilinizin rengarenk geçmesi adına fırsat sunmaktadır.

Kısaca Tayland hakkında bilgi vermemiz gerekirse Tayland ülkesi güney doğuda sömürgeleştirilmiş tek ülkedir. Tayland halkının pozitif gücü ve sarf ettiği enerjiyle Tayland ülkesi hızla gelişmektedir. Tayland ülkesi sanayisinin yanında Tayland adalarının ’da katkısı ile turizm sektöründe Tayland söz sahibidir. Tayland ülkesinin anlamı ‘’Özgürlerin Ülkesi’’ olarak bilinse de genellikle ‘’Tebessümler Ülkesi’’ olarak anılır. Tayland ülkesinin insanları Taylar olarak anılır. Taylar soğukkanlı olmalarından dolayı yüksek sesle konuşulmasına izin vermezler.

Tayland halkı hakkında

Taylar sakin bir yapıya sahiptirler. Tayland ülkesinin vatandaşları taylar, yabancıları ‘’farang’’ şeklinde adlandırırlar. Taylar faranglara karşı sıcakkanlı ve misafirperver yapılarından hiç vazgeçmezler. Tayland’ta birçok ada bulunmaktadır. Tayland adaları turizm sektörü adına büyük önem arz etmektedir. Tayland adalarında gezilmesi gereken önemli güzelliklerin yanısıra insanlarıyla bütünleşmiş eşsiz güzelliklere şahit olabilmektesiniz.

Tayland’ın başkenti Bangkok’u keşfedin

Bir çok gözde Tayland adaları her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Tayland’ın başkenti Bangkok’tur. Bangkok’un herhangi bir yerinde yol tarifi soran herhangi bir turist kendini hiç olmadığı kadar güvende hissedecektir. Tayland halkı turistlere öylesine sıcak yaklaşmaktadır. Tayland ülkesinin insanlarının sıcakkanlı olmasının altında belkide ülkenin Budizm dinine mensup olması yatmaktadır. Budizm Hindistan’da ortaya çıkmıştır.

2014 Kurban Bayramı Turları İçin Tıklayınız

Budizm ve Tayland

Budizm Tayland’a IÖ 3.yy da gelmiştir. Tayland’ta mabetler, tapınaklar ve buda replikaları bolca bulunmaktadır. Tayland insanının geneli kafası kazınmış turuncu giymiş keşişlerdir. Tayland’ta etrafta keşişlere bolca rastlamaktayız. Gezerken ziyaret ettiğimiz tapınaklarda her an bir keşiş adayının safran rengi cüppe ile aile ve arkadaşlarının omuzlarında merasim halinde görebilmek mümkündür.

YASAL UYARI: TurizmTatilSeyahat.com haberlerinin kopyalanması yasaktır.Yazı,sadece TurizmTatilSeyahat.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalanyanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.Medya Oluşum®

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, balayı tayland, Bangkok, bangkok başkent, bangkok tatili, Bangkok Tayland, Bangkok Turları, başkent bangkok, budizm, Koh Samui, Pattaya, Phuket, Samui, taponaklar, Tayland, Tayland adaları, Tayland Balayı, Tayland Bangkok, tayland başkenti, tayland başkenti bangkok, tayland hakkında, tayland halkı, tayland insanı, Tayland Tatili, Tayland Turu, Tayland Ülkesi, tayland'ın başkenti bangkok, Taylar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları