Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kurban Bayramı tatili için Selanik mi, Atina mı?

23 Ağustos, 2016 | 06:45

Atina Selanik Bayram tatiline sayılı günler kala tatilciler hazırlıklarını yapmaya başladı. Kurban Bayramı tatili için Selanik mi, Atina mı?

Kurban bayramı tatilinde evde oturmak istemeyenler için komşu harika alternatifler sunuyor. Bunların ilk başında ise karayoluyla ülkemize oldukça yakın olan sakin şehir Selanik ve uçakla 1 saat uzaklıkta olan komşunun görkemli başkenti Atina geliyor. Siz de bu Kurban bayramında farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız rotayı Yunanistan’a çevirmeniz yeterli.

Selanik Kurban Bayramı Turları

Selanik hem Atatürk’ün hem de Nazım Hikmet’in doğum yeri olması bakımından bizim için önemli bir şehir. 1912 yılından beri Yunanistan sınırları içerisinde olan Selanik, coğrafi olarak İzmir’e benzese de kendine özgü bir çekiciliği olduğu da gerçek. Aristotelous Meydanı şehrin en önemli meydanı olarak anılıyor. Upuzun bu meydanda palmiye ağaçlarının altında kıyıda bir tur atmalısınız.

Selanik

Selanik Tur Detayları İçin Tıklayın

Ayrıca alışveriş yapmak için de bu meydan iyi bir altrnatif. Ermou, Tsiniki ve Mitropoleos da diğer alışveriş caddeleri olarak sıralanıyor. Birbirinden hoş cafeler ve restoranlar bulabileceğiniz bu caddelerde Yunan mutfağına özgü deniz ürünleri ve Souvlaki kebaplarının tadına bakabilirsiniz. Sabah kahvaltısı için meşhur Selanik böreğinin tadına bakabilirsiniz. Tabii çay eşliğinde değil milli Yunan içeceği Frappe eşliğinde.

Selanik’te ilk yapılacak olanlardan biri de Atatürk’ün doğduğu evi şimdi müze olarak faaliyet gösteren bu evi görmek olacaktır. Pembe boyalı bu ev Atatürk’ün küçükken kullandığı objeler ve fotoğraflarıyla dolu.

Atina Kurban Bayramı Turları

Atina Yunanistan ve Yunan mitolojisinin doğum yeri olarak önemli bir destinasyon. Atina Ulusal Arekoloji Müzesini ve Akropol’ü gezdikten sonra Yunan mimarisine ve mitolojisine hayran kalmamak mümkün değil. Bunun yanında şehirde lüks cafelerden salaş ve şirin mekanlara kadar pek çok alternatif var.

Yunanistan Turları, Yunanistan Otelleri, Atina, Selanik Yunan Adaları Turları Tıklayın 

Atina

Plaka bölgesi Atina’nın en bohem ve şirin bölgelerinden. Birbirinden özgün cafe ve restoranların yanında şık butikler ve mağazalarda oldukça hoş tasarımlar bulmak mümkün. Bölge her mevsim turistlerin uğrak noktası konumunda. Şehirde metro ağı oldukça geniş ve güzel işliyor. Hemen hemen her bölgeye metro ile ulaşabilirsiniz.

Kolonaki şehrin en lüks semtlerinden. Burada şık cafeler ve dünyaca ünlü markaların mağazalarına rastlayabilirsiniz. Syntagma Meydanı ise şehrin merkezi. Upuzun Ermou caddesi 24 saat canlılığını koruyor.

Kaynak: Hürriyet

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aristotelous Meydanı, Atatürk Evi selanik, Atina, Atina Turları, Kurban Bayramı Turları, Selanik, Selanik kurban bayramı, Selanik turları, Yunanistan turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları