Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kumbh Mela, Hindistan Allahabad’da

21 Kasım, 2013 | 15:03

Hindistan’ın ve hatta dünyanın en büyük dini amaçlı festivali Kumbh Mela, her 12 yılda bir düzenlenen etkinlik. Geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikler Ocak ayında başlamış ve 55 gün sürmüştü.

india kumbh mela Hindistan’da kutsal kabul edilen üç nehrin birleştiği noktada bulunan Allahabad’da gerçekleştirilen Kumbh Mela festivaline on milyonlarca Hindu gelmekte ve 55 gün boyunca etkinliklerini sürdürmektedir.

NationalTurk haberine göre; Hindistan tarihini, kültürünü ve geleneklerini birebir yaşatan bu festival Avrupa’dan da insanların dikkatini çekmektedir. Geçtiğimiz yıl yapılan Kumbh Mela festivaline, Avrupa’dan da pek çok gazeteci ve yazar katılmış, kayıtlar belgesel haline getirilmiştir.

11 yıl sonra yapılacak bir diğer Kumbh Mela festivali öncesi her yıl astronomi bilgisiyle hazırlanan tarihler arasında benzer festivaller gerçekleştirilmektedir.

Hindistan gezileri

Hindistan gezileri, pek çok Avrupa, Amerika ya da Asya seyahatinden farklı özelliklere sahiptir. Farklı bir yaşam tarzı, muazzam bir tarih ve dini kültürü tatmak isteyen ziyaretçiler için Hindistan unutulmayacak anılara sahne olacaktır. Yalnızca Allahabad değil Delhi, Agra, Bombay, Varanasi gibi pek çok kente seyahat etmek ve Hint kültürüyle tanışmak mümkün.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
agra, allahabad, Delhi, ganj nehri, hindistan gezileri, hindistan tarihi, varanasi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları