Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kumbh Mela, Hindistan Allahabad’da

21 Kasım, 2013 | 15:03

Hindistan’ın ve hatta dünyanın en büyük dini amaçlı festivali Kumbh Mela, her 12 yılda bir düzenlenen etkinlik. Geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikler Ocak ayında başlamış ve 55 gün sürmüştü.

india kumbh mela Hindistan’da kutsal kabul edilen üç nehrin birleştiği noktada bulunan Allahabad’da gerçekleştirilen Kumbh Mela festivaline on milyonlarca Hindu gelmekte ve 55 gün boyunca etkinliklerini sürdürmektedir.

NationalTurk haberine göre; Hindistan tarihini, kültürünü ve geleneklerini birebir yaşatan bu festival Avrupa’dan da insanların dikkatini çekmektedir. Geçtiğimiz yıl yapılan Kumbh Mela festivaline, Avrupa’dan da pek çok gazeteci ve yazar katılmış, kayıtlar belgesel haline getirilmiştir.

11 yıl sonra yapılacak bir diğer Kumbh Mela festivali öncesi her yıl astronomi bilgisiyle hazırlanan tarihler arasında benzer festivaller gerçekleştirilmektedir.

Hindistan gezileri

Hindistan gezileri, pek çok Avrupa, Amerika ya da Asya seyahatinden farklı özelliklere sahiptir. Farklı bir yaşam tarzı, muazzam bir tarih ve dini kültürü tatmak isteyen ziyaretçiler için Hindistan unutulmayacak anılara sahne olacaktır. Yalnızca Allahabad değil Delhi, Agra, Bombay, Varanasi gibi pek çok kente seyahat etmek ve Hint kültürüyle tanışmak mümkün.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
agra, allahabad, Delhi, ganj nehri, hindistan gezileri, hindistan tarihi, varanasi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları