Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kümbet Yaylası’na kızak parkuru yapılıyor!

09 Kasım, 2018 | 11:51

Kümbet Yaylası'na kızak parkuru yapılıyor!

Kümbet Yaylası’na kızak parkuru yapılıyor. Doğası ve bitki örtüsüyle Giresun’un öne çıkan turistik yerlerinden bin 800 rakımlı Kümbet Yaylası’na, 5,5 kilometre uzunluğunda kızak pisti yapılacak.

Doğası ve bitki örtüsüyle Giresun’un öne çıkan turistik yerlerinden bin 800 rakımlı Kümbet Yaylası’na, 5,5 kilometre uzunluğunda dünyada benzeri olmayan bir kızak pisti yapılacak.

Kümbet Yaylası’na kızak parkuru yapılıyor

Giresun’da yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen Kümbet Yaylası’nda, kış turizmi için kızak pisti çalışmaları başlıyor. Kümbet Yaylası’nda yapılacak çalışmayla kış turizmi canlandırılacak ve ziyaretçiler, uçsuz bucaksız ormanların arasında kızakla seyahat edebilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, Kümbet Yaylası’nın doğası ve endemik bitki örtüsüyle turizmde yıldan yıla büyüyen bir değer olduğunu ifade etti.

Bölgede yaz turizminin oldukça hızlı geliştiğini söyleyen Tamer Uzuner, “Buna entegre olarak kış aylarında da tesislerin doluluk oranını artırmak, gelen turistlerin aktivite olarak daha keyifli zaman geçirmesi adına daha önce de dünyada benzeri bulunmayan bir kızak parkuru yapma çalışmamız var” şeklinde konuştu.

Kümbet Yaylası milli kayakçı ile incelendi

Tamer Uzuner, yaklaşık bir ay önce milli bir kayak sporcusuyla alan incelemesinde bulunduklarını söyleyerek, “Kümbet yayla merkezinden başlayan, iki acil çıkışıyla ana yola bağlantısı olan toplam 5,5 kilometre uzunluğunda, kızakla kayak turları yapılabilecek parkur söz konusu. Profesyonellerin kayak yapabileceği de bir alan.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Merkezleri’ni keşfedin!

Kümbet yayla merkezine gelen ziyaretçiler, kızaklarını ve kışlık giysileri kiralayarak veya kendi uygun giysileriyle eğimleri, her manada düzenlemeleriyle başarılı olan bir parkurda yaklaşık 45 dakika kızakla kayak yapma şansını yakalayacak” dedi.

Kümbet Yaylası’na yapılacak kayak merkezine yapılacak pistte, başlangıçta 800, sonra bin 200 ve 2 bin metrelerde, ayrı ayrı acil çıkış noktaları yer alacak. Bu acil çıkış noktaları, insanların çeşitli nedenlerle kayaktan vazgeçme ihtimaline karşı yapılacak.

Uzuner son olarak, “İnşallah karın ilk yağdığı günlerde Kümbet Yaylası’nda Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan bir kızak pisti hazır olacak” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Giresun, Kayak, Kayak Merkezi, Kış Turizmi, Kızak pisti, Kümbet Yaylası, Tamer Uzuner,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları