Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Türkiye’yi tanıtan herkese destek geliyor!

23 Temmuz, 2018 | 11:12

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Türkiye'yi tanıtan herkese destek geliyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Türkiye’yi tanıtan herkese destek geliyor. Yurt dışı tanıtım desteği kapsamı genişleten Kültür ve Turizm Bakanlığı, bundan böyle yalnızca konaklama işletmelerine değil, sektörün birçok oyuncusu da tanıtım desteği sağlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, son düzenlemesiyle yurt dışında tanıtım yapmak isteyen firmalara yönelik destek kapsamını genişletti.

Son Başbakan Binali Yıldırım’ın görevi bırakmadan önce imzaladığı kararlardan biri olan, “Yurt dışı Turizm Fuarlarına Katılımın ve Turizm Tanıtma ve Pazarlama Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Karar” ile daha önce olduğu gibi sadece asli fonksiyonu konaklama olan firmalar değil geniş bir çerçevede yer alan firmalar devlet tarafından desteklenebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Türkiye’yi tanıtan herkese destek geliyor

9 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren bu kararla, tanıtım çalışmalarını artırarak turizm sektörünün canlandırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

2010 yılında çıkarılmış olan “Yurt Dışı Turizm Fuarlarına Katılımın ve Turizm Tanıtma ve Pazarlama Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ”de sadece bir önceki mali yıl içerisinde 1 milyon dolar geliri yurt dışından sağlayan ve asli fonksiyonu konaklama olan işletmeler Bakanlık desteğinden faydalandırılmaktaydı.

Yeni yapılan düzenleme yurt dışında düzenlenen turizm fuarlarına katılımın artırılması, Türkiye’nin ve turizm destinasyonlarının yurt dışında tanıtılması ve pazarlanmasına yönelik desteğin sağlanması için kapsamı genişletiyor ve sektörün tüm unsurlarını kapsamakta.

Seyahat acenteleri, dernekler ve vakıflar da yararlanacak

Yürürlüğe giren karar kapsamında konaklama sektörünün yanı sıra, turizm sektöründe faaliyet gösteren seyahat acentelerinden sektör meslek birliklerine, derneklerden vakıflara, deniz turizm tesisleri işletmelerine kadar tanıtım ve pazarlama desteği verilmesi kararlaştırılmış oldu.

Resmi gazetede de yayımlanan bu karar ile asli fonksiyonu konaklama olan işletmeler ve deniz turizm tesisleri işletmelerinin bir önceki mali yıl içerisinde 750 bin dolar dövizi yurt dışından sağlaması gerekmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Destek geliyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Resmi Gazete, Seyahat Acenteleri, Turizm sektörü, Yurt dışı tanıtımı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları