Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanlığı ünlü tatil beldesi Uludağ’a talip!

20 Ekim, 2018 | 11:34

Kültür ve Turizm Bakanlığı ünlü tatil beldesi Uludağ'a talip!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ünlü tatil beldesi Uludağ’a talip. Uludağ ile ilgili geçmişten gelen kronik sorunların olduğunu belirten Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, “Uludağ’da kış turizminin olduğu alanda planlama ve otoritenin tümünün bakanlığımıza verilmesine yönelik çalışıyoruz” dedi.

Uludağ ile ilgili geçmişten gelen kronik sorunların olduğunu belirten Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Uludağ’da kış turizminin olduğu alanda planlama ve otoritenin tümünün bakanlığımıza verilmesine yönelik çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ünlü tatil beldesi Uludağ’a talip

3. Bursa Turizm Zirvesi ve 1. Bursa Turizm Fuarı’nın açılışına katılan Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Uludağ ile ilgili son gelişmeleri anlattı.

Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Bursa turizminde kronik sorun haline gelen Uludağ için Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşme halinde olduklarını açıkladı.

Bursa’nın önemli turizm kaynağı Uludağ ile ilgili geçmişten gelen kronik sorunların olduğunu belirten Nadir Alpaslan, “Birden fazla kurumun orada otorite sahibi olması nedeniyle birçok şey yapılamıyor. Kış turizmini etkileyen kaçak yapılaşma, kaçak organizasyonlara da sebep oluyor. Bunların aşılması için atılması gereken adımları atmaya yönelik çalışıyoruz. Uludağ’da kış turizminin olduğu alanda planlama ve otoritenin tümünün bakanlığımıza verilmesine yönelik çalışıyoruz” diye konuştu.

Bağlıkaya: Bu yıl tarihi rekor bekliyoruz

Türkiye turizm sektöründe 2017’nin toparlanma yılı olduğunu, 2018’de ise toplam gelir ve ziyaretçi sayısında tarihi bir rekor beklediklerini açıklayan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya ise, “Sektörün geleceği, turizmin yılın 12 ayına ve ülke geneline yayılmasından geçiyor. Bursa da turizm bakımından pek çok avantajlara sahip. Sahip olduğu tüm bu zenginliklerle Ortadoğu coğrafyasında çok tanınsa da Avrupa pazarında maalesef yeteri kadar bilinmiyor.” ifadelerini kullandı.

Bağlıkaya ayrıca, klasik tanıtım faaliyetlerinin yerini sosyal medya ve internete kaydığının da altını çizdi.

“Belgelendirme tek elden yapılsın”

Türkiye turizm sektöründe bir takım çifte standartların bulunduğunu anlatan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da yaptığı açıklamada, turizm sektörünün yeni bir yasaya ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Ayık, “Belgelendirmeler tek elden yapılmalı. 2017’de turizm sektörü yüzde 7 büyüdü. 2018’in ilk yarısında yüzde 6 büyüme yakalandı. Bulunduğumuz coğrafyadaki büyüme 2017’de yüzde 13 oldu. Bu yıl da benzer bir oran öngörüyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Turizm Fuarı, Bursa Turizm Zirvesi, Firuz Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nadir Alpaslan, Osman Ayık, TÜROFED, Türsab, Uludağ,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları