Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanlığı, maaşlardaki farktan şikayetçi!

03 Eylül, 2018 | 14:12

Kültür ve Turizm Bakanlığı, maaşlardaki farktan şikayetçi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, maaşlardaki farktan şikayetçi. Bakanlık yayınladığı faaliyet raporunda, bakanlığın güçlü ve zayıf yönleri anlatılırken, zayıf yönlerle ilgili maddelerden birisi maaş farklarıyla ilgiliydi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınladığı faaliyet raporunda çarpıcı tespitlerde bulundu. Raporda kurumsal kabiliyet ve kapasitenin değerlendirildiği SWOT analizi bölümünde Bakanlığın güçlü ve zayıf yönleri anlatıldı. Zayıf yönlerle ilgili maddelerden birisi maaş farklarıyla ilgiliydi. Bakanlıktaki ücret dengesizliklerinin çalışanların motivasyonunu olumsuz etkilediği belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, maaşlardaki farktan şikayetçi

Kurum kültürünün değişimi ve gelişimi desteklememesi, birimler arası iletişim ve koordinasyon eksikliği, etkili bir insan kaynakları planlamasının yapılamaması diğer zayıf yönlerden bazılarıydı.

Eğitimli ve deneyimli personelin sık yer değiştirmesi nedeniyle uzmanlaşmanın olumsuz etkilenmesi, hizmet içi eğitimlerin yetersiz olması ve personelin yurt içinde ve yurt dışında eğitim görerek uzmanlaşmasına yeterince önem verilmemesi, fiziki koşulların yetersizliğinin çalışmaların gerçekleştirilmesini kısmen engellemesi de rapordaki diğer zayıf yönler arasında yer aldı.

Kültür Varlıkları Envanteri zayıf yönler arasında!

Zayıf yönler arasında sürdürülebilir, etkili ve benimsenmiş kültür ve turizm politikalarının olmaması da yer aldı. Güncel, gereksinimlere yanıt verebilen, faaliyetlerin sürdürülebilirliği ve gelişmesine odaklanan ikincil mevzuat düzenlemelerinin yeterince hızlı yapılmaması Bakanlığın zayıf yönleri arasında yer aldı.

Kültür Varlıkları Envanteri’nin tam, doğru ve yeterli bir şekilde tamamlanamaması da zayıf yön olarak belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
faaliyet raporu, Kültür Varlıkları Envanteri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maaşlardaki fark, SWOT analizi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları