Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanlığı: Kaçakçılar tarihi eserleri kendileri geri verdi

06 Ağustos, 2012 | 10:36

Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamada,kaçakçıların tarihi eserleri geri verdiğini bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’den yurt dışına kaçırılan bir adet yazıt ile bir adet heykel başının geçen ay Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’ne teslim edildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de görev yapan bir Amerikalı tarafından 1964–1996 yılları arasında ABD’ye götürülen eserlerden bir tanesinin şahsın oğlu tarafından bizzat diğerinin ise bir ABD vatandaşı tarafından posta yoluyla Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’ne ulaştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “Roma dönemine ait olan mermerden mamul ve 11 satırlık yazıt bakanlık uzmanları refakatinde Dışişleri Bakanlığı’ndan teslim alınarak Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdürlüğü’ne teslim edildi.” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Dışişleri Bakanlığı, kaçırılan tarihi eserler, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarihi eser, Tarihi Eserler, Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları