Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Los Angeles’ta

06 Kasım, 2014 | 06:49

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Amerika’nın dünya sinemasına yön veren şehri Los Angeles‘a gitti. Çelik, sinema sektörünün dev şirketleriyle bir araya gelerek, beyaz perdenin önemli yüzleriyle görüş alışverişinde bulunacak.

NationalTurk’ün haberine göre;

Bir dizi temaslarda bulunmak için Amerika’nın dünya sinemasına yön veren şehri Los Angeles’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Los Angeles’ta sinema sektörünün dev şirketleriyle bir araya gelerek, beyaz perdenin önemli yüzleriyle görüş alışverişinde bulunacak.

Çelik ve beraberindeki heyetin ilk durağı sinema sektöründe klasiklere imza atan Universal Stüdyoları olacak. Yapım şirketinin Hollywood’daki tema parkında incelemelerde bulunacak heyet, daha sonra dünyanın en büyük stüdyolarını inşa eden AECOM Technology Corporation’da alanlarında uzman isimlerle bir araya gelerek bilgi alacak.

Los Angeles programı çerçevesinde ikili görüşmelerde de bulunacak Bakan Çelik, Müslüman Halkla İlişkiler Konseyi ve Pasifik Uluslararası Siyaset Konseyi adlı düşünce kuruluşlarının yönetim kurullarıyla bir araya gelecek.

Dört gün sürecek temaslar sırasında Tük heyetinin dünyanın en önemli sinema sektörü fuarı olarak bilinen America Film Market (AFM) Fuarı’nı da ziyaret etmesi bekleniyor.

Bakan Ömer Çelik, programının son gününde Türk sinemasının 100. yılı onuruna özel resepsiyon verecek. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e ziyaretinde, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Bakan Başdanışmanı Abdurrahman Çelik ve Sinema Genel Müdürü Mesut Cem Erkul eşlik ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Amerika Sinema, amerika turu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Los Angeles, Los Angeles Amerika, Ömer Çelik, Ömer Çelik amerika, Ömer Çelik amerika turu, Ömer Çelik Los Angeles, Turizm bakanı Ömer Çelik, Universal Stüdyoları, Universal Stüdyoları amerika,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları