Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 32 ülkeye müze çağrısında bulundu!

22 Ekim, 2018 | 10:43

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 32 ülkeye müze çağrısında bulundu!

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 32 ülkeye müze çağrısında bulundu. Antalya’da, 32 ülkeden 67 kentin temsil edildiği, 13. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu’nda konuşan Ersoy, katılımcılara kendi kentlerinde ortak proje yapmaları konusunda öneride bulundu.

32 ülkeden 67 kentin temsil edildiği, 13. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu, Antalya’da başladı. Forumun açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, katılanlara kendi kentlerinde ortak proje yapmaları konusunda öneride bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 32 ülkeye müze çağrısında bulundu

Oluşturulan pozitif ve olumlu aile havasını kendi kentlerine yaymalarını tavsiye eden bakan Mehmet Ersoy, “Mesela bütün üye şehirlerin sosyo-kültürel ve etnik özelliklerini kapsayan ortak müzeler açabilirsiniz, kendi şehirlerinize. Üye şehirler de oralara kendi bölümlerine katkıda bulunabilirler.

O zaman üye ülkelerin halklarını da bir şekilde kaynaştırmış olursunuz. Üye ülkelere ziyaret eden turistlere de bütün İpek Yolu zincirini tanımış olur.” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bir kenti gezen turistin o müzede üye ülkeleri de tanımış olacağını söyleyerek, bu çalışmanın turizmi daha da canlandıracağının altını çizdi.

“Yukarıdan aşağı bir yönetim anlayışı içinde değiliz”

Antalya’daki foruma katılan Dünya Vatandaşları Örgütü Başkanı Young Hoon Kwaak ise forumun 12 yılda Avrasya kıtasında İpek Yolu kapsamındaki ülkeler arasında önemli iş birliği sağladığını belirterek, “12 yılda glokalizasyon diye bir şey öğrendik. Çok yeni bir kavram bu. Bu kavramla artık bölünmüş değiliz.

Kavga etmiyoruz. Artık lokalizasyon ve glokalizasyon arasında bir kavga yok. Yerel farklılıklarımızı barındırmayı öğrendik artık. Hizmet sunmanın ne olduğunu anlamaya başladık. Yukarıdan aşağı yönetme değil, hizmet etme anlayışını benimsedik. Eski cahilliğimizi bilgeliğe dönüştürdük. Yukarıdan aşağı bir yönetim anlayışı içinde değiliz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Dünya Vatandaşları Örgütü, glokalizasyon, İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Young Hoon Kwaak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları