Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik’ten hassasiyet çağrısı

03 Haziran, 2013 | 10:09

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'ten hassasiyet çağrısı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin, hassasiyet çağrısında bulundu.

Çelik,”Belli bir aşamadan sonra bu eylemler artık birtakım provokatörlerin zemini haline geliyorsa hepimizin bu konuda hassas olması gerekir” dedi.

Çelik, bir otelin açılışı için geldiği Bodrum’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hızlı bir şekilde büyüdüğünü söyledi.

Türkiye’nin kültürel değerlerin ve doğal güzelliklerinin yanı sıra demokrasisi, büyüyen ekonomisi, etkili dış politikasıyla da marka haline geldiğini ifade eden Çelik, Türkiye’nin tüm özellikleriyle kendisini dünyaya tanıttığını ve atılan her adımın Türkiye’nin geleceğini inşa ettiğini belirtti.

Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara değinen Çelik, “Şimdi vatandaşlarımızın bir kısmı belli konulardaki demokratik tepkilerini tabii ki gösterebilirler. Belli hassasiyetlerini bir demokratik protestoya tabii ki dönüştürebilirler. Sivil itaatsizlik haklarını kullanabilirler. Bu demokrasilerde vatandaşların doğal olarak sahip olduğu bir haktır” diye konuştu.

Türkiye’nin herkesin ülkesi olduğunu, hiç kimsenin birbirine rakip olmadığını, imkanlarından, kaynaklarından, büyümesinden herkesin faydalandığını kaydeden Çelik, “Demokratik hak arayışının asla bir şiddet eylemine, bir takım kışkırtıcıların, siyasi istismarcıların zeminlerine dönüşmemesi gerekir” görüşünü ifade etti.

Yaşanan olayların Türkiye’ye çok büyük zarar verme ihtimalinin de olduğuna işaret eden Çelik, şunları söyledi:

“Hepimizin dikkat etmesi gereken şey: Türkiye’den dünyaya bir istikrarsızlık görüntüsünün çıkmamasıdır. Biz normal vatandaşlarımızın demokratik hak taleplerini, seslerini duyurma haklarını çok iyi bir şekilde ayırt ediyoruz. Bu meseleyi siyasi istismara dönüştürmek isteyenlerden ya da birtakım provakatörlerden ayırt ediyoruz. Vatandaşlarımızın hakkıdır seslerini duyurmaları, belli hassasiyetleri iletmeleri. Belli bir aşamadan sonra bu eylemler artık birtakım provokatörlerin zemini haline geliyorsa hepimizin bu konuda hassas olması gerekir. Güneyimizde Suriye ile ilgili sıkıntılar var bütün dünyayı sıkıntıya sokuyor, çok titiz olmamız gerekir.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gezi Parkı, Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Taksim, Taksim Gezi Parkı, Taksim Gezi Parkı olayları, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları