Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve inanç turizmi gelirleri daha fazla

01 Haziran, 2009 | 09:30

Ertuğrul Gunay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kültür ve inanç turizmi için gelenlerin deniz turizmi için gelenlerden daha fazla gelir bıraktıklarını açıkladı.

Ertuğrul Günay, “Türkiye, geçen yıl 25-26 milyon turisti ağırladı, bunun 8-9 milyonu sadece Antalya’ya geldi. Kültür ve inanç turizmi için gelenler deniz turizmi için gelenlerden daha fazla gelir bıraktı” şeklinde konuştu ve şöyle devam etti:”Bizim için yabancı ziyaretçilerin gelmesi, ülkemizin güzelliklerini görmesi önemli ama turizmin de bir yıpranma payı var. O yüzden turistler biraz da o yıpranma bedelini ödüyorsa, bizim bu zenginliği geleceğe taşıyor demektir. O nedenle biz, termal turizmi, kış ve kongre turizmine doğru açılmaya çalışıyoruz. Bu bölgenin doğal, tarihsel güzellikleri var. Yeter ki bölgemiz bu bereketin farkına varsın da ellerimizi birbirimizi aşağıya çekmek için değil, ülkemizi yukarı çekebilmek için birbirine tutturalım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antakya, Antalya, Ertuğrul Günay, İnanç Turizmi, Kültür Turları, Tarihi Mekanlar, Turizm Ve Kültür Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları