Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden tanıtım atağı

28 Kasım, 2011 | 10:38

Siirt’te ili tanıtmam amacıyla kentin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan broşür ve kataloglardan oluşan 7 ayrı yayın hazırlandı.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Remzi Uslu; Siirt’in tabiat, tarihi, inanç ve kültür turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve bu değerlerin tanıtımını yapmaya çaba harcadıklarını belirtti.

Uslu, “12 bin yıllık bir geçmişi ile dünyanın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Siirt, çok zengin bir tarihi ve kültürel doku ile eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Müdürlük olarak, bakanlık ve valiliğin desteğiyle hazırladığımız 15 bin adet tanıtıcı katalog ve broşür bastırdık. Yayınlarımızda; ilimizin yetiştirdiği Veysel Karani, İbrahim Hakkı, İsmail Fakirullah ve diğer din bilim adamlarını tanıtıyoruz. Ayrıca, kendisi için türküler yakılan Botan Vadisi ve diğer eşsiz doğal güzelliklerimizi gözler önüne sergiliyoruz. Siirt’in etkili tanıtımına katkı sağlayacağına inandığımız bu çalışmaları dağıtmaya başladık. Temin etmek isteyen ilgililer müdürlüğümüze müracaat edebilirler. Tanıtım atağımız önümüzdeki süreçte de devam edecek.” dedi.

Siirt Kültür Envanteri’nin tamamlanması için çalışmaların hızla devam ettiği ve bu tanıtıcı broşür ile katalogların da Almanca ve İngilizce dillerine çevrilerek basılacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür Turizm Müdürlüğü, Kültür Turizmi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Remzi Uslu, Siirt, Siirt kültür turizmi, Siirt Kültür ve Turizm Müdürlüğü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları