Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Marmaris’te

10 Kasım, 2012 | 10:39

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Marmaris’te Bal Evi açılışına katıldı.

Günay açılışta yaptığı konuşmada,”Büyük bir öz güvenle söylüyorum. Turizme başladığımız zaman rakibimiz Yunanistan ve Mısır idi. Şu anda Yunanistan’ın 2,5 katı, Mısır’ın 3 katı turisti ülkemizde ağırlıyoruz.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, çevreci bir anlayışla doğayı tahrip etmeyen bir turizm anlayışı içinde olunması gerektiğini belirten Bakan Günay, turizme başka zenginliklerin de katılması gerektiğini, balın, geleneksel el sanatlarının, kilimin, yemek kültürünün de turizmde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Turizm sektörünün kendisine hedef koyması gerektiğini söyleyen Bakan Günay sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük bir özgüvenle söylüyorum. Turizme başladığımız zaman rakibimiz Yunanistan ve Mısır’dı. Şu anda Yunanistan’ın 2,5 katı, Mısır’ın 3 katı turisti ülkemizde ağırlıyoruz. Artık rakibimiz İtalya, İspanya, Fransa. Onlarda iyi ve güzel ne varsa daha iyisi bizim ülkemizde olmalıdır. O hedefle çalışıyoruz.”

Törende konuşmaların ardından Bakan Günay, Muğla Valisi Fatih Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve diğer katılımcılar tarafından bal evinin açılışı yapıldı.

Marmaris Ticaret Odası’nın katkıları ile Osmaniye Köyü’nde yapılan Bal Evi ile Marmaris’in ülkede ve dünyada tanıtımı bal ile yapılacak. Üniversite’nin de desteği ile bal üretiminde kalite ve verim arttırılacak. Bal Evi sayesinde hem bal üreticisi malını iyi fiyattan satabilecek hem tüketici kaliteli balı uygun fiyata almış olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bal Evi, Bal Evi açılışı, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Marmaris, Marmaris Bal Evi açılışı, Marmaris Ticaret Odası, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları