Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, kutsal emanetleri ziyaret etti

04 Şubat, 2013 | 11:05

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, kutsal emanetleri ziyaret etti Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Topkapı Sarayı’ndaki kutsal emanetler bölümünü ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, Topkapı Sarayı’ndaki kutsal emanetler bölümünü gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Piri Reis Haritası’nın 500. Yılı Kutlamaları münasebetiyle uzun yıllar sonra Topkapı Sarayı’nda teşhire çıkartılan harita ve Kitab-ı Bahriye’nin sergilendiği bölümü de ziyaret eden Çelik, müzeyi gezmeye gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

Bakan Çelik daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile Prof. Fuat Sezgin İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ni gezdi.

Tarihi Atlas Pasajı’ndaki İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü ile Ahmet Hamdi Tampinar Edebiyat Müze Kütüphanesine de giden Çelik, yetkililerle bir araya geldi.

Çelik, Yıldız Sarayı yerleşkesinde bakanlığı tarafından yürütülen restorasyon çalışmalarında da incelemelerde bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Hamdi Tampinar Edebiyat Müze Kütüphanesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fuat Sezgin, Kadir Topbaş, Kültür Turizm Bakanı, Kültür Turizm Bakanı Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ömer Çelik, Ömer Çelik Topkapı Sarayı, piri reis haritası, Topkapı Sarayı, Turizm bakanı Ömer Çelik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları