Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı, Arapgir’i gezdi

16 Kasım, 2012 | 13:58

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Arapgir ilçesindeki tarihi ve turistik mekanları gezdi.

Arıcı’ya gezisi sırasında, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan ve Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu eşlik etti. Belediye Başkanı Cömertoğlu, Arıcı’ya, tarihi Millet Hanı’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Arapgir Belediyesi’ne devredilmesi talebini iletti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın restorasyonunu yaparak belediyelere devrettiği tarihi yapılara, bütçesi sınırlı belediyelerin bakamadığını belirten Arıcı, ”Bütçesi sınırlı olan belediyeler, devrettiğimiz yapılara bakamıyor. Tekrar harabeye çevirip bize geri devrediyorlar. Bu de devlete yük oluşturuyor. Onun için ben buna pek sıcak bakmıyorum. Tarihi yapıların, Kaymakamlıklar tarafından korunmasından yanayım. Yine de bu konulardaki hassasiyeti İl Kültür ve Turizm Müdürüme bırakıyorum” diye konuştu.

Eskişehir Vadisi’ni de gezen Abdurrahman Arıcı, daha sonra ilçeden ayrıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdurrahman Arıcı, Abdurrahman Arıcı Arapgir, Arapgir, Arapgir gezisi, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, Arapgir turu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları