Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı, Arapgir’i gezdi

16 Kasım, 2012 | 13:58

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Arapgir ilçesindeki tarihi ve turistik mekanları gezdi.

Arıcı’ya gezisi sırasında, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan ve Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu eşlik etti. Belediye Başkanı Cömertoğlu, Arıcı’ya, tarihi Millet Hanı’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Arapgir Belediyesi’ne devredilmesi talebini iletti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın restorasyonunu yaparak belediyelere devrettiği tarihi yapılara, bütçesi sınırlı belediyelerin bakamadığını belirten Arıcı, ”Bütçesi sınırlı olan belediyeler, devrettiğimiz yapılara bakamıyor. Tekrar harabeye çevirip bize geri devrediyorlar. Bu de devlete yük oluşturuyor. Onun için ben buna pek sıcak bakmıyorum. Tarihi yapıların, Kaymakamlıklar tarafından korunmasından yanayım. Yine de bu konulardaki hassasiyeti İl Kültür ve Turizm Müdürüme bırakıyorum” diye konuştu.

Eskişehir Vadisi’ni de gezen Abdurrahman Arıcı, daha sonra ilçeden ayrıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdurrahman Arıcı, Abdurrahman Arıcı Arapgir, Arapgir, Arapgir gezisi, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, Arapgir turu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları