Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür sitesi ahır olmaktan kurtuluyor

23 Mart, 2013 | 12:21

Kültür sitesi ahır olmaktan kurtuluyor Hatay’ın Erzin ilçesinde, 20 yıl önce temeli atılan ve çürümeye terk edilen kültür sitesi için yetkililer harekete geçti.

Üzerinde koyunların otladığı site inşaatına nisan ayının ilk haftası başlanacak.

Hürriyet Mahallesi’nde bulunan ve 1993 yılında temeli atılarak inşaatına başlanan Erzin Kültür Sitesi ile ilgili basına yansıyan ‘Kültür Sitesi ahır oldu’ şeklindeki haberler üzerine yetkililer harekete geçti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Akkaş, Kültür Sitesi’nin ahır olmaktan kurtulacağını söyledi.

Sürekli ihaleye çıkartılan ve el değiştiren site projesi için Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in girişimde bulunduğuna vurgu yapan Akkaş, ”Kültür sitemiz dönemin Sanayi Ticaret Bakanı Mehmet Dönen tarafından temelleri atılmıştı. Uzun yıllar öylece kaldı. İnşaat bir türlü ilerlemedi. Biz kültür sitesini bu sahipsizlikten kurtarmak için ne gerekirse yapacağız. Erzin’e bir kültür sitesinin kazandırılması şart. Bu inşaatın tamamlanması için Sayın Bakanımız Sadullah Ergin Bey’in girişimleri var. 2 milyon ödenek ayrıldı. Nisan ayının ilk haftası inşaat başlayacak. İnşallah bu kültür sitesi inşaatı kaldığı yerden devam edecek ve ahır olmaktan kurtulacak.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adalet Bakanı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Erzin ilçesi, Erzin ilçesi hatay, Hatay, Hatay kültür sitesi, Hatay Ve Turizm, kültür sitesi, Mehmet Akkaş, Sadullah Ergin, Sanayi Ticaret Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları