Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2010 Kültür başkenti İstanbul’da konaklama yatırımları artıyor

20 Ağustos, 2010 | 10:12

2010 Kültür Başkenti istanbul’da konaklama yatırımları hız kazandı. Özellikle Tekirdağ, Silivri, Çatalca,  Büyükçekmece gibi sahil kesimlerine yapılan konaklama yatırımları arttı.

Son yılların gözde tatil yerlerinden olan Silivri’de artan talepler ile birlikte konaklama yatırımlarıda artış gösterdi.

Şimdilerde girişimciler, İstanbul’dan 65 km’lik bir mesafede bulunan sahil kenti Silivri’ye yatırım yapmak için kolları sıvadı. Karadan E-5 ve TEM otoyolu, demiryolu bağlantısı, denizden Avşa Adası, İstanbul başta olmak üzere kolay ve çabuk ulaşım Silivri’ye olan ilgiyi daha da arttırdı.

Deniz, eğlence, dinlenme,spor gibi birçok aktiviteyi bulabileceğiniz Silivri son yıllarda en çok göze çarpan tatil yerlerinden oldu. Özellikle yaz döneminde denizi ve plajları ile turistlere ev sahipliği yapan Silivri, otelleri ve hizmet kalitesi ile de dikkat çekiyor.

45 km boyunca uzanan sahil şeridi üzerinde oluşturulan parklar ve doğal alanlar da Silivri’nin tercih edilme sebeplerinden.

Yetkililer, özellikle sitelere doğalgazın bağlanması, yolların yenilenmesi Silivri’nin fark edilmesine yol açtığını söylüyorlar. Ayrıca Çatalca’nın yüzde 75’inin İSKİ su havzasına alınması nedeniyle Çatalca’da imarın daraldığı, bu nedenle yatırımların Silivri’ye yöneldiği de belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2010 Kültür başkenti İstanbul, Gümüşyaka Gümüş Oteli Silivri, İstanbul Otel Yatırımları, İstanbul Otelleri, Konaklama Yatırımları, Silivri, Silivri Denizi, Silivri Haberleri, Silivri Konaklama, Silivri Konaklama Yatırımı, Silivri Otel, Silivri satılık 5 yıldızlı otel, Silivri Tatil, Silivri Yatırımları, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları