Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kültür Bakanlığı, sınavla dansçı alacak

01 Ekim, 2012 | 19:17

Kültür ve Turizm Bakanlığı sınavla dansçı alacak. Bakanlığın Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Halk Dansları Topluluğuna bağlı Amatör Gençlik Halk Dansları Topluluğu’na 50 ve Amatör Çocuk Halk Dansları Topluluğu’na da 50 amatör kursiyer dansçı alınacak.

Bakanlıkça yapılan sınav duyurusunda 100 amatör dansçının, çocuklara ve gençlere halk danslarını sevdirmek, yaşatmak, kaliteli bir çalışma ile öğrenme ve bilgilenmelerini sağlamak amacıyla alınacağı kaydedildi. Sınav kayıtları 2 Kasım Cuma gününe kadar yapılabilecek. Sınav, 3-4 Kasım’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Amatör Çocuk Halk Dansları Topluluğu için, 1997-2003 yılları arası, Amatör Gençlik Halk Dansları Topluluğu için ise 1989-1996 yılları arası doğumlu olmak gerekiyor. Bakanlık açıklamasında sınav girecek adayların sağlam ve düzgün bir fiziğe sahip olması, dans edebilme yeteneğine ve yeterli müzik kulağına sahip olması gerektiği vurgulandı.

Adaylardan istenilen belgeler şu şekilde sıralandı: “1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, dans çalışmalarına katılmasında sağlık açısından sakınca olmadığını belirtir sağlık raporu, 18 yaşını doldurmayan adaylardan veli muvafakat namesi, 18 yaşını doldurmuş adayların adli sicil kaydı, müracaat formu.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amatör Çocuk Halk Dansları Topluluğu, Amatör Gençlik Halk Dansları Topluluğu, Kültür Bakanlığı, Kültür Bakanlığı haberleri, Kültür Bakanlığı sınav, Kültür Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları