Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kül bulutu turizme darbe vurdu

12 Mayıs, 2010 | 09:58

İzlanda’daki volkanın yaydığı kül bulutu nedeniyle,Türk Hava Yollları’nın Kazablanka uçak seferleri iptal edildi.

Atina-Sofya-İstanbul hava sahasında etkili olmaya başladığını açıkladı ve buna önlem olarak dün Çanakkale Boğazı ve Trakya üzerinde 4 saat boyunca uçuş yasağı getirdi.

63. Uluslararası Cannes Film Festivali de kül bulutu engeliyle karşılaştı. Amerikalı yönetmen Tim Burton’un jüri başkanlığında yapılacak festivalde, küresel mali krizin dışında İzlanda’da harekete geçen yanardağın kül bulutu yüzünden kapanan hava alanları festivale ikinci darbeyi vurdu.

İngiltere, İskandinav ülkeleri ve Almanya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden festivale gelmek isteyen sinemasever, hava alanlarının her an tekrar kapanma tehlikesini dikkate alıp Cannes’e gelmekten vazgeçti.

Festival yönetimi, bu yılki festivalde krizi dikkate alarak tasarrufa gitmiş ve geçen yıllara oranla film sayısını azaltmıştı.

Cannes’de oteller, her yıl festival süresince normal fiyatlarını en az dörde katlarken, bu yıl son dakikada gelen iptaller yüzünden oteller, acış günü normal fiyata müşteri arıyor.

Öte yandan geçen hafta Cannes sahillerini vuran dalgalar yüzünden zarar gören işletmeler, hala şantiye görünümünde.Plajdaki işçiler, festival için harıl harıl çalışarak dalgaların yerle bir ettiği tesisleri onarmaya çalışıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzlanda' Kül Bulutu, Kül bulutları, Kül bulutu, Kül bulutu Haberleri, Kül bulutu Kazablanka, Kül bulutu Turizm, Kül bulutu Türkiye, Kül bulutu Uçuş İptal, Kül Bulutu Zonguldak, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları