Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kül bulutu Karadeniz açıklarında

19 Nisan, 2010 | 12:38

İzlanda’daki yanardağın patlamasının ardından oluşan volkanik kül bulutunun Türkiye’nin hava sahasını da etkilemeye başladı.

Türk Hava Yolları,sefer yapılamayan yerler yerine Avrupa’da hava sahası açık olan Roma, Barcelona, Madrid, Simferopol ve Atina’ya ek seferler koydu.

Öte yandan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Türk hava sahasının da kül bulutlarından etkilenmeye başladığını bildirdi. Zonguldak, Samsun ve Sinop üzerinde 20 bin ile 30 bin feet arasındaki hava sahasının kapatıldığı bildirildi. Açıklamada, Türkiye’ye bulutların kuzeyden giriş yaptığı ve uçuş güvenliği için böyle bir karar alındığı belirtildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, rüzgarın etkisiyle Karadeniz kıyılarına kadar gelen kül bulutları Rusya ve Ukrayna içlerine hareket ettiğini belirtirken, “Ancak saat 12.00′ye kadar bekleyip yeniden gelişmeleri değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Arıduru, İzlanda' Kül Bulutu, Kül bulutu, kül bulutu İstanbul, Kül Bulutu Karadeniz, Kül Bulutu karadeniz Uçak, Kül bulutu Türkiye, Kül Bulutu Zonguldak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları