Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küçük turizmci iflas bayrağını çekiyor

07 Eylül, 2009 | 17:18

Marmaris Küçük otel Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, “Devlete vergi ve kredi borcunu ödemeyen otelciler çareyi kapatmakta, satmakta buldu” dedi.

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi ve turistik Armutalan, Turunç, İçmeler ve Bozburun beldelerinde, bine yakın esnaf kepenk kapatırken küçük turizmci de iflas bayrağını çekti.

Hürriyet gazetesinin haberine göre 54 bin yatak kapasiteli Marmaris ve turistik beldelerinde oteller satışa çıkarıldı. Marmaris ve turistik Armutalan, Turunç, İçmeler ile Bozburun beldelerinde bulunan Turizm Bakanlığı’na bağlı 170, belediyelere bağlı işletme belgeli 605 otel olmak üzere toplam 775 tesisden apart türü olan 70’i satışa çıkarıldı.

Ulusal ve yerel gazetelerle, emlak satışı yapan web sayfalarında Marmaris’te satılık ve kiralık apart otel ilanları önceki yıllara göre arttı. Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, turizmin en kötü dönemlerinde bile bu kadar satılık ve kiralık apart otel sayısı olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Marmaris’te 12 yıldır emlak işi ile uğraşıyorum. Turizmin kötü olduğu dönemler yaşadık. Ancak hiç bir zaman bu kadar tesisin satışa çıkarıldığını görmedim. Herşey dahil sistemiyle neredeyse bedavaya gelen turistler apart otel sahiplerini zor duruma düşürdü. Konaklamaya kişi başı 2 sterlin alan oteller oldu. Devlete vergisini ve çektiği krediyi ödemeyen otelciler çareyi kapatmakta, satmakta buldu.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Armutalan, İçmeler, Kültür ve Turizm Bakanlığ, Marmaris, Marmaris Bozburun, Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği, Marmaris Otelleri, Marmaris tatil, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Haberleri, Turunç, Yusuf Kenan Akkuş,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
07 Eylül, 2009

Turizim Isletmeciligi basli basina
bir meslektir.Bilmeyen bu islere hi
c burnunu sokmasin. 2 Sterline oda
satilmaz.Ama genede bu kücuk Turizi
mcilere Turizm Bakanligindan yardim
yapilirsa herhalde Iflas dan kurtu
lurlar belki bu vesile ile bazi sey
lari ögrenmis olurlar.Turizim Pirim
lerinden bu Turizimcilere yardim ya
pilmasi gerekir.Tur Oparötürlerinin
Pirime ihtiyaci gercekten yok.Sart
lida olsa yardim yapilsin.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Eylül 7th, 2009 at 18:46 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları