Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’nın ‘Ulusal Bilim Günü’ 5 bin projeyle kutlandı!

16 Ocak, 2018 | 10:45

Küba bilim dünyası, Ulusal Bilim Günü’nü, adanın karşı karşıya bulunduğu karmaşık zorlukların üstesinden gelmek adına 5 binden fazla bilim ve teknoloji projesinin başarıyla geliştirilmesi ile kutluyor.

Küba Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın CTI Direktörü Armando Rodriguez, Prensa Latina’ya verdiği demeçte, sektörün 200’ün üzerinde kuruluşu ve 52 üniversitenin bu planları ekonomiye ve topluma daha çabuk bağlanmak için çaba gösterdiğini söyledi.

Armando Rodriguez, Küba ve Latin Amerika Kültürel Kimliği ile Ulusal Nanobilim ve Nanoteknoloji Programı tarafından 2017 yılında ülkenin öncelikleriyle ilişkili yaklaşık 30 Ulusal Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Programı düzenlendiğini bildirdi.

CTI Direktörü Rodriguez, sadece Küba’da değil, aynı zamanda bölgedeki kültürel kimliğin güçlendirilmesi için eylemler ve araştırmalar yapmayı planladıklarını, 2030 yılına kadar devam etmesi öngörülen Ulusal Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Planı’nın yerine getirilmesine katkıda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Küba Bilim Günü, devrim lideri Fidel Castro’nun “Ülkemizin geleceği mutlaka bilim adamları olmalıdır” sözleriyle 1990 yılında kutlanmaya başladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Armando Rodriguez, CTI Direktörü Rodiguez, Fidel Castro, Küba, Küba bilim dünyası, Küba Bilim Günü, Küba Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Latin Amerika, Latin Amerika Kültürel Kimliği, Ulusal Bilim Günü’, Ulusal Nanobilim ve Nanoteknoloji Programı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları