Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kübalı yazardan Erdoğan’a saray tepkisi

25 Şubat, 2015 | 12:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küba Turu sırasında ziyaret ettiği Devlet Sarayı hakkındaki “büyülendim” sözlerine, ünlü yazar Eugenio Yanez’den tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan turu sırasında ziyaret ettiği Küba Devlet Sarayı hakkında “Küba’ya bakın. Sosyalizmden geliyor. Küba’daki saray beni adeta büyüledi. Beton yığınının içine girmiyorsunuz. Duvarlar arasında yürümüyorsunuz. Bu saray çok muhteşem” demişti.

Küba’nın en ünlü yazarlarından Eugenio Yanez, Cubaencuentro gazetesinde yayınlanan “Havana’da Türk Banyosu” başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

Erdoğan’ın Küba konusunda hiç bir bilgisinin olmadığını dikkat çeken Yanez, Erdoğan’ın Küba’da gördüğü ve etkisinde kaldığı tüm binaların sosyalist devrim öncesi yapıldığını yazdı.

Devlet başkanlarının Küba tarihi ile ilgili herşeyi bilme zorunluluğu olmadığına dikkat çeken yazar, “Madem bilgisi yoktu o zaman yanında bulundurduğu danışmanlara ya da diplomatlara sorsaydı. Eminim ki onlar bu tarihi hatayı yapmazlardı.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan küba, Eugenio Yanez, Eugenio Yanez küba, Eugenio Yanez Tayyip Erdoğan, Havana, Havana devlet sarayı, Havana devrim, Havana küba saray, Havana turu, Küba, Küba Haberleri, Kübalı yazar, Latin Amerika, Latin Amerika Küba, Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan havana, Recep Tayyip Erdoğan küba, Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan Küba, Tayyip Erdoğan küba devlet sarayı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları