Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kübalı yazar Leonardo Padura’ya büyük onur!

11 Haziran, 2015 | 09:11

İspanya’nın Nobel’i olarak gösterilen Asturias Ödülleri sahiplerini bulmaya devam ediyor. Edebiyat dalında verilen ödüle, bu yıl Kübalı gazeteci-yazar Leonardo Padura layık görüldü.

İspanya’nın uluslararası alandaki en prestijli ödüllerinden olan Asturias Prensesi Edebiyat Ödülü, tarihte ilk kez Kübalı bir yazara, Leonardo Padura’yı verildi. NationalTurk’ün haberine göre; Asturias Prensesi Vakfı tarafından 8 dalda verilen ödüllere edebiyat dalında ilk kez Kübalı bir yazar ödüle layık görüldü.

Leonardo Padura’nın 27 aday arasından seçildiğini açıklayan Asturias Prensesi Vakfı jürisi, yazarın halkın sesine kulak veren, tarihte bilinmeyen olayları araştıran ve eserlerinde “diyalog ve özgürlüğü” esas alan bir yazar olduğunu vurguladı.

Havana’da yaşayan Padura’ya Eylül’de İspanya’nın Oviedo kentinde yapılacak törende, Joan Miro’nun tasarladığı ödül heykelciği ile 50 bin avro para ödülü takdim edilecek.

İngilizcenin yanı sıra başka dillerde de yazan 59 yaşındaki Padura, 2007’den bu yana yazdıklarıyla dünya çapında tanınıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Asturias Prensesi Edebiyat Ödülü, Havana, Kübalı yazar, Kübalı yazar Leonardo Padura, Leonardo Padura, Leonardo Padura eserleri, Leonardo Padura havana, Leonardo Padura ispanya, Leonardo Padura kimdir, Leonardo Padura küba, Leonardo Padura küba havana,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları