Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kübalı yazar Leonardo Padura’ya büyük onur!

11 Haziran, 2015 | 09:11

İspanya’nın Nobel’i olarak gösterilen Asturias Ödülleri sahiplerini bulmaya devam ediyor. Edebiyat dalında verilen ödüle, bu yıl Kübalı gazeteci-yazar Leonardo Padura layık görüldü.

İspanya’nın uluslararası alandaki en prestijli ödüllerinden olan Asturias Prensesi Edebiyat Ödülü, tarihte ilk kez Kübalı bir yazara, Leonardo Padura’yı verildi. NationalTurk’ün haberine göre; Asturias Prensesi Vakfı tarafından 8 dalda verilen ödüllere edebiyat dalında ilk kez Kübalı bir yazar ödüle layık görüldü.

Leonardo Padura’nın 27 aday arasından seçildiğini açıklayan Asturias Prensesi Vakfı jürisi, yazarın halkın sesine kulak veren, tarihte bilinmeyen olayları araştıran ve eserlerinde “diyalog ve özgürlüğü” esas alan bir yazar olduğunu vurguladı.

Havana’da yaşayan Padura’ya Eylül’de İspanya’nın Oviedo kentinde yapılacak törende, Joan Miro’nun tasarladığı ödül heykelciği ile 50 bin avro para ödülü takdim edilecek.

İngilizcenin yanı sıra başka dillerde de yazan 59 yaşındaki Padura, 2007’den bu yana yazdıklarıyla dünya çapında tanınıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Asturias Prensesi Edebiyat Ödülü, Havana, Kübalı yazar, Kübalı yazar Leonardo Padura, Leonardo Padura, Leonardo Padura eserleri, Leonardo Padura havana, Leonardo Padura ispanya, Leonardo Padura kimdir, Leonardo Padura küba, Leonardo Padura küba havana,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları