Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da son 50 yılın en büyük konseri

22 Eylül, 2009 | 09:12

Küba konser Küba‘nın başkenti Havana’da 1959 devriminden bu yana düzenlenen en büyük konseri 1 milyonu aşkın kişi izledi.

ABD Başkanı Obama’nın desteklediği, Kolombiyalı rockçı Juanes’in düzenlediği konser, komünist rejim karşıtlarının ise tepkisini çekti.

Havana’nın Devrim Alanı’nda yapılan barış temalı konsere yedi ülkeden 15 sanatçı ve grup katıldı. Latin Amerika ve İspanya’nın en sevilen sanatçılarının sahne aldığı bedava konseri, Kolombiyalı rockçu Juanes düzenledi.

ABD’de sürgünde yaşayan komünist rejim karşıtı Kübalılardan ölüm tehditleri aldığını belirten Juanes, “Sınır Tanımayan Barış” adını verdiği konseri, korku ve endişelere karşın düzenlediğini söyledi. Kendisi de sürgündeki Kübalıların merkezi olarak bilinen ABD’nin Miami kentinde yaşayan sanatçı, amacının barış mesajı vermek ve insanları müzikle birleştirmek olduğunu belirtti.

Konseri eleştirenler Juanes’i adadaki komünist rejimi desteklemekle suçlarken, Juanes ve hayranları bunun bir uzlaşma fırsatı olmasını ümit ediyor. ABD Başkanı Barack Obama konseri onayladığını söylemişti. Küba’da hapiste yatan 20 önde gelen isim de konseri destekleyen açıklamalar yaptı. Aşırı sıcağa rağmen adanın dört bir yanından gelen izleyiciler, beyaz tişörtler giyip beyaz bayraklar sallayarak 5.5 saat süren konsere destek verdi. Konsere katılan sanatçılar arasında İspanya’dan Miguel Bose, Porto Riko’dan Olga Tanon ve Kübalı sanatçılar Silvio Rodriguez ile Los Van Van da vardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana Juanes, Havana Konserleri, Havana Turları, Juanes Barış Konseri, Juanes Havana, Juanes havana barış, Juanes Havana Konseri, Juanes Konser, Juanes Küba Konseri, Küba Juanes Havana, Küba Turları, Mi Sangre Juanes, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları