Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da, Kübalı Öğrencilere Amerikalılardan Tenis Yardımı

22 Nisan, 2017 | 17:47
Küba Tenis Alanları

Küba Tenis Alanları

 

Küba’da, Amerikalı Ve Kübalı Yetkililer İle Kübalı Öğrencilere Tenis Öğrenmeleri İçin Yardım Projesi Başlatıldı

Küba‘da tenis kortlarının derme çatma hali, özellikle milli takım tenisçileri çalışma kortları dahi kullanılmaz halde olması. Yetkilileri harekete geçirdi. 2016 yılında, Amerika ve Küba arasında ambargonun kalkması sonrası gelişen ilişkiler sonrası, bir kaç ay önce Amerikalı bir tenisçi grubu kar amacı olmadan Kübalı tenisçiler ile irtibata geçerek bir proje geliştirdiler. Ortak projede Küba’nın tenis kortlarını düzenlemek ve tenis öğrenmek isteyen gençlere tenis dersleri vermek için kolları sıvadılar. Şu anda Küba’da aktif 10 tenis kortu mevcut. Küba Ulusal Tenis Merkezinin yardımları ve Amerikalı gönüllü tenisçiler ile tam teşekküllü tenis kortları inşa edildi.

Kübalılar Tenis Öğreniminden Umutlu

Şimdi 10 tenis kortu var ve Küba’da tenis oyuncularının iyimserliği ve hırslarıyla da gelişip büyüyeceği tahmin ediliyor. Küba’nın en iyi kadın oyuncusu  Yusleydis Smith Díaz (20) ise, “Burada yeni bir umudumuz mevcut,” dedi. “Ancak tenis burada çok zor.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikalı, Küba, Tenis, Tenisçi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları