Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da İnternet Devrimi Başlıyor!

21 Aralık, 2016 | 09:28

Küba’da İnternet Devrimi Başlıyor!

Bugüne kadar evden internete girmenin sadece bir hayal olduğu Küba’da, internet devriminin ilk adımları atılıyor.

Google’ın Küba‘da yaşayan kişiler için hizmetlerini hızlandırmaya karar vermiş olması güzel olsa da, büyük bir problem söz konusu. Kübalıların büyük bir kısmının, bu hizmetleri kullanmak için evlerini terk etmeleri gerekmekte. Evden internete erişim seçeneği sunulmuyor ve bu yüzden de pek çok kişi ya kamusal WiFi noktalarından faydalanıyor, ya da bir internet terminalinde oturmak zorunda. Ancak durumun iyiye gittiği görülebiliyor.

CHIP Online’nın haberine göre, Küba’nın devlete ait telekom hizmet sağlayıcısı ETECSA, ev internet erişimi için testleri başlatacağını duyurdu. Havana’daki yaklaşık 2.000 hane iki ay boyunca internete erişebilecek ve eğer test, ilk aşamada başarılı olursa kapsam genişletilecek.

Tabi ki bu girişim, sınırsız bir internet erişim anlamını taşımıyor. Bazı hükümetler gibi Küba hükümeti de içerikleri sansürlemeyi tercih ediyor ve internet hızı, çevredeki ülkelere kıyasla oldukça yavaş olacak. Tabi ki Netflix gibi hizmetlerin standart bir Küba gelirinin büyük bir kısmını harcadığı gerçeği de bu denkleme eklenince, Kübalıların bedava içeriklerle yetinmeleri gerekecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Google, İnternet, Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları