Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da İlginç Doğa Olayı; “Yengeçlerin Büyük Yürüyüşü”

26 Nisan, 2017 | 13:57

 

Küba’da İlginç Doğa Olayı Milyonlarca Yengeç’in Büyük Yürüyüşü Görenlerin İlgisini Çekti

Her sene, ilkbahar yağmurlarından sonra Küba‘da yaşayan kara yengeçleri ormanlardan Küba’nın güneyinde yer alan kıyıya ulaşmak için günlerce yürürler. Bu doğa olayını izlemeye gelen yüzlerce turist, bu olayı kameraya alır veya fotoğraflayarak ölümsüzleştirir.

Yengeçlerin bu uzun yürüyüşü yapmalarının nedeni ise yumurtalarını güvenli bir yere bırakmaktır. Kara Yengeçleri üreme dönemlerinde kıyı kesiminde yumurtalarını bırakarak denize geri dönerler. Bu yolun ölümcül bir yol olması da Yengeçler için büyük bir risk. Milyonlarca yengeç yürümeye başladıklarında, öncelikle kuşların ve diğer doğa hayvanlarından korunmaları zorlaşır, ayrıca geçiş düzergahların’daki yollardan geçen arabaların da yengeçleri ezmeleri sonucu bir çok yengeç telef olur. Bu tehlikeli yürüyüş ilkbahar’da gerçekleşmektedir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Yengeç,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları