Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da Google Chrome devri başladı

21 Ağustos, 2014 | 15:07

Google Chrome

İnternet kullanımının bir hayli zor olduğu Küba‘da Sosyalist yönetimin açılımları meyvelerini vermeye devam ediyor. Google, internet tarayıcısı Chrome’un artık Küba’da da kullanılabileceğini açıkladı.

Teknoblog’dan Sinan Küstür’ün haberine göre Google+ aracılığıyla yapılan açıklamada ABD’nin Küba’nın da aralarında bulunduğu ülkelere uyguladığı ekonomik ambargonun bu ülkelerde ürün yayınlamayı zorlaştırdığının altını çizildi. Şimdiye kadar yasal olmayan yollardan Chrome’u indiren Kübalılar bundan böyle google.com.cu adresi üzerinden sorunsuz bir şekilde Chrome’u indirip kullanabilecek.

Google Başkanı Eric Schmidt geçtiğimiz haziran ayında bir grup web aktivistiyle beraber Küba’yı ziyaret etmiş, özgür ve açık bir internet için lobi faaliyetlerinde bulunmuş, Küba Devlet Başkanı Raul Castro da son dönemde internet erişiminin yaygınlaşması konusunda önemli adımlar atmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Google, google chrome küba, google chrome kübada, Küba, küba google, Küba Haber, Küba Haberleri, küba internet,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları