Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da Castro’suz İlk Devrim Kutlaması

05 Ocak, 2017 | 14:26

Küba Devriminin yıl dönümü ilk kez efsanevi lider Fidel Castro olmadan kutlandı.

Küba’da Castro’suz İlk Devrim Kutlaması

Küba Devrimi’nin 58. yıl dönümü, başkent Havana’da binlerce kişinin katıldığı görkemli bir törenle kutlandı. Kutlamalar, ilk kez 90 yaşında hayatını kaybeden Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro olmadan gerçekleşti.

Devrim kutlamaları Castro’nun ölümünden sonra Küba’daki ilk görkemli kutlama olma özelliğini taşıyor. Törenin en dikkat çekici kısmı ise Fidel Castro, Ernesto Che Guevara, Camilo Cienfuegos ve Raul Castro gibi devrimcileri Küba’ya getiren Granma yatının bir kopyasının yürüyüşte yer alması oldu.

Granma yatı, sürgündeki 82 Kübalı devrimciyi Meksika’dan Küba’ya getirmiş ve ABD destekli Batista yönetimi ile Castro liderliğindeki devrimcilerin savaşı başlamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Havana, Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları