Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da Castro’suz İlk Devrim Kutlaması

05 Ocak, 2017 | 14:26

Küba Devriminin yıl dönümü ilk kez efsanevi lider Fidel Castro olmadan kutlandı.

Küba’da Castro’suz İlk Devrim Kutlaması

Küba Devrimi’nin 58. yıl dönümü, başkent Havana’da binlerce kişinin katıldığı görkemli bir törenle kutlandı. Kutlamalar, ilk kez 90 yaşında hayatını kaybeden Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro olmadan gerçekleşti.

Devrim kutlamaları Castro’nun ölümünden sonra Küba’daki ilk görkemli kutlama olma özelliğini taşıyor. Törenin en dikkat çekici kısmı ise Fidel Castro, Ernesto Che Guevara, Camilo Cienfuegos ve Raul Castro gibi devrimcileri Küba’ya getiren Granma yatının bir kopyasının yürüyüşte yer alması oldu.

Granma yatı, sürgündeki 82 Kübalı devrimciyi Meksika’dan Küba’ya getirmiş ve ABD destekli Batista yönetimi ile Castro liderliğindeki devrimcilerin savaşı başlamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, Havana, Küba,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları