Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da bir ilk! Mariela Castro’dan “ret” oyu

20 Ağustos, 2014 | 14:54

Mariela Castro Küba

Küba’da eşcinsel hakları için mücadele eden Mariela Castro, transları ve HIV’le yaşayanları korumayan yasaya ‘hayır’ diyerek yine ülke gündemine geldi.

Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun kızı, Devrim Lideri Fidel Castro’nun da yeğeni olan Mariela Castro, Küba Ulusal Meclisi’ndeki ilk “ret” oyunu veren kişi oldu. Tartışmalı yasaların da bir gelenekle oy birliğiyle kabul edildiği Küba’da Mariela Castro transları ve HIV’le yaşayanları korumayan yasaya “hayır” dedi. KaosGL’nin haberine göre Küba Ulusal Cinsel Sağlık Merkezi (CENESEX) Başkanı Castro, çalışma hayatında ayrımcılık karşıtı yasanın cinsiyet kimliği ve HIV konusundaki eksiklerini gündeme getirerek “Savunduğum temel hukuk ilkelerine ters düşen bir yasanın kabul edilmesine destek veremezdim. Farklı cinsiyet kimliğindeki insanların çalışma haklarını açıkça tanıdığına emin olmadığım bir yasa için evet oyu kullanamazdım” dedi.

Mariela Castro’nun 20 Aralık’taki oylamada kullandığı ret oyu, yasanın yürürlüğe girmesinin ardından gündeme geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, homofobi, iş hayatında cinsel yönelim ayrımcılığı, Küba, küba cinsel yönelim, küba haberler, Küba Haberleri, Mariela Castro, mariela castro küba, Raul Castro,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları