Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’da bir ilk! Mariela Castro’dan “ret” oyu

20 Ağustos, 2014 | 14:54

Mariela Castro Küba

Küba’da eşcinsel hakları için mücadele eden Mariela Castro, transları ve HIV’le yaşayanları korumayan yasaya ‘hayır’ diyerek yine ülke gündemine geldi.

Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun kızı, Devrim Lideri Fidel Castro’nun da yeğeni olan Mariela Castro, Küba Ulusal Meclisi’ndeki ilk “ret” oyunu veren kişi oldu. Tartışmalı yasaların da bir gelenekle oy birliğiyle kabul edildiği Küba’da Mariela Castro transları ve HIV’le yaşayanları korumayan yasaya “hayır” dedi. KaosGL’nin haberine göre Küba Ulusal Cinsel Sağlık Merkezi (CENESEX) Başkanı Castro, çalışma hayatında ayrımcılık karşıtı yasanın cinsiyet kimliği ve HIV konusundaki eksiklerini gündeme getirerek “Savunduğum temel hukuk ilkelerine ters düşen bir yasanın kabul edilmesine destek veremezdim. Farklı cinsiyet kimliğindeki insanların çalışma haklarını açıkça tanıdığına emin olmadığım bir yasa için evet oyu kullanamazdım” dedi.

Mariela Castro’nun 20 Aralık’taki oylamada kullandığı ret oyu, yasanın yürürlüğe girmesinin ardından gündeme geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fidel Castro, homofobi, iş hayatında cinsel yönelim ayrımcılığı, Küba, küba cinsel yönelim, küba haberler, Küba Haberleri, Mariela Castro, mariela castro küba, Raul Castro,

Turizm Yorumları

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları