Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba yeni yılı ve devrimin yıl dönümünü birlikte kutladı

04 Ocak, 2016 | 09:48

küba devrimi Karayiplerin ada ülkesi Küba, hem yeni yılı hem de devrimin 57’inci yıl dönümünü birlikte kutladı.

Küba Devrim 57 yaşında! Küba halkı için devrimin yıl dönümü, önceki yıllara oranla biraz daha farklı. ABD ile 50 yılı aşkın bir sürenin ardından diplomatik ilişkilerin normalleşme sürecine girmesinden bir hayli memnun olan Kübalılar, yeni yıla mutlu girdi.

Bu memnuniyet başkent Havana’daki Devrim Meydanı’ndaki kutlamalara da yansıdı. Yılbaşı gecesi renkli görüntülere sahne olan kutlamalarda, ABD bayraklı t-shirt giyen turistler dikkatlerden kaçmadı.

Küba Devlet Başkanı Raul Castro ise yeni yıl dolayısıyla yaptığı konuşmasında, devrimin 57’nci yılında yeni başarılara imza atmak için daha çok çalışacaklarını ifade etti.

Devrim süreci

Fidel Castro liderliğindeki 26 Temmuz Hareketi’nin başlattığı isyan 1 Ocak 1959’da zafere ulaşmıştı. Devrimin başarıya ulaşmasının ardından Washington yönetimi, Küba ile diplomatik ilişkilerini dondurmuş ve Havana’ya bir dizi yaptırım uygulama kararı almıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana devrim, Küba, Küba Devrimi, Küba devrimi kaç yaşında, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba havana devrim, küba yılbaşı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları