Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’dan yabancı yatırımcıya çağrı!

04 Kasım, 2014 | 12:13

Amerika ambargosu altında turizm gelirleri ile ayakta kalan Küba, nakit sıkıntısı çeken ekonomisini canlandırmak için uluslararası şirketlerin yaklaşık 9 milyar dolar yatırım yapmasını istiyor.

NationaTurk’ün haberine göre;

Küba Dış Ticaret Bakanı Rodrigo Malmierca Diaz, ülkesinin, çiftçilikten otomobil üretimine kadar 246 projenin hayata geçirilmesini istediğini ve bunun, 8,7 milyar dolarlık yatırım gerektireceğini açıkladı.

Diaz’ın Uluslararası Havana Fuarı’nda duyurduğu proje listesi, sosyalist Küba’nın, yabancı sermaye arzusunu gösteren son adım olarak değerlendirildi. Bu adımlar arasında, yatırım koşullarını rahatlatan yasa ve Havana’nın batısında Mariel Limanı’nda özel bir ticaret bölgesi oluşturulması da yer alıyor.

Kübalı yetkililere göre, bu sene yüzde biri geçmesi beklenmeyen ekonomik büyüme oranını artırmak için yabancı yatırımın yılda 2 milyar dolara ulaşması gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba Amerika ambargo, küba ekonomi, Küba güney amerika, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba latin amerika, Küba son dakika, Küba Turizm, Küba turizm gelir,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları