Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’dan vergi indirimi

29 Mart, 2014 | 11:15

kuba-ekonomi-vergi-indirimi Küba’da hükümet, ülkeye yabancı yatırımcı çekmek amacıyla yabancılara uygulanan gelir vergisini yarı yarıya indirmeyi planlıyor.

Devlet başkanı Raul Castro, yabancılara şirketlere tam sahip olma imkanı tanınmasını ve yabancı yatırımcılara vergi indirimi planlıyor.

Yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek isteyen hükümet, yeni düzenlemenin ardından gelir vergisini yüzde 50 azaltacak ve ülkedeki yabancı yatırımcılar ilk sekiz yılında bu vergiden muaf tutulacak.

NationalTürk’ün haberine göre, ABD ambargosu ile sermaye sıkıntısı çeken Küba ekonomisinin bu düzenleme ile biraz olsun rahatlayacağı konuşuluyor. Küba Millet Meclisi düzenlemeyi bugün oylayacak. Oylama sonucu yeni düzenleme kabul edilirse hükümet aynı zamanda yabancılara yatırım güvencesi de sağlayacak.

Yeni düzenlemede, şirketlerin elde ettikleri gelirleri yurtdışına ek vergi ödemeden gönderme olanakları da olacak. Vergi indirimleri ve kolaylıklar eğitim ve sağlık sektörü dışındaki tüm sektörlere yapılan yatırımlara yönelik olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD ambargosu, ABD ambargosu Küba, Küba, Küba ABD ambargosu, Küba Amerika, Küba Devlet Başkanı, küba ekonomi, Küba Haberleri, Küba hükümeti, Küba Sağlık, Küba tarım, Küba Turizm, Küba yabancı yatırım, Raul Castro, Raul Castro Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları