Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba’dan vergi indirimi

29 Mart, 2014 | 11:15

kuba-ekonomi-vergi-indirimi Küba’da hükümet, ülkeye yabancı yatırımcı çekmek amacıyla yabancılara uygulanan gelir vergisini yarı yarıya indirmeyi planlıyor.

Devlet başkanı Raul Castro, yabancılara şirketlere tam sahip olma imkanı tanınmasını ve yabancı yatırımcılara vergi indirimi planlıyor.

Yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek isteyen hükümet, yeni düzenlemenin ardından gelir vergisini yüzde 50 azaltacak ve ülkedeki yabancı yatırımcılar ilk sekiz yılında bu vergiden muaf tutulacak.

NationalTürk’ün haberine göre, ABD ambargosu ile sermaye sıkıntısı çeken Küba ekonomisinin bu düzenleme ile biraz olsun rahatlayacağı konuşuluyor. Küba Millet Meclisi düzenlemeyi bugün oylayacak. Oylama sonucu yeni düzenleme kabul edilirse hükümet aynı zamanda yabancılara yatırım güvencesi de sağlayacak.

Yeni düzenlemede, şirketlerin elde ettikleri gelirleri yurtdışına ek vergi ödemeden gönderme olanakları da olacak. Vergi indirimleri ve kolaylıklar eğitim ve sağlık sektörü dışındaki tüm sektörlere yapılan yatırımlara yönelik olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD ambargosu, ABD ambargosu Küba, Küba, Küba ABD ambargosu, Küba Amerika, Küba Devlet Başkanı, küba ekonomi, Küba Haberleri, Küba hükümeti, Küba Sağlık, Küba tarım, Küba Turizm, Küba yabancı yatırım, Raul Castro, Raul Castro Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları