Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba vatandaşlarına yurtdışına çıkış iznini kaldırıyor

16 Ekim, 2012 | 19:10

Küba hükümeti, Ocak 2013’ ten itibaren vatandaşlarının yurtdışı seyahatine çıkmadan önce izin alma uygulamasının kaldırılacağını açıkladı.

Nationaltürk’ ün haberine göre; Küba hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre 14 Ocak’ta yürürlüğe girecek uygulama ile mevcut ve gelecekteki koşulları yansıtacak şekilde göç kanunlarının “güncelleneceği”ni bildirildi.

Küba Vatandaşlarının şu ana kadar geçerli olan uygulamaya göre ülkeden çıkış izni almak için uzun bir ve meşakkatli bir süreç gerekiyordu.

Castro’ nun dünya barışı politikası meyvelerini veriyor

Küba’ da yapılan bu yurtdışına çıkış izni uygulaması Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun reformlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Venezuella Devlet Baskanı Hugo Chavez, Küba Eski Devlet Başkanı Fidel Castro ve Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun dünya devletleri ile kardeşçe yaşamak adına yaptıkları reformlardan ve yanaşımlardan birtanesi olarak sayılabilecek bu yurtdışına çıkış izni uygulamasına göre ülkede sürekli ikamet izni olanlar evraklarını yenileme gereği olmadan yurtdışında 24 ay kalabilecek.
Yeni yasanın da Küba’nın insan sermayesini korumaya yönelik maddeler içerdiği, örneğin doktorluk gibi bazı meslek mensuplarının seyahati için ekstra koşullar aranmaya devam edeceği belirtiliyor.

Küba turizmine ilgi her geçen gün artarak devam ediyor

Küba kültürel, coğrafi ve sosyal-siyasal yapısından dolayı Türkiye’ den ve dünyanın her yerinden her sene milyonlarca insanı ağırlıyor.

Küba 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında dünyanın merkezi haline geliyor. Her 1 Mayıs’ ta gerek Türkiye’ den gerekse dünyanın her yerinden giden insanlar Havana’ da buluşuyorlar.

Küba’ da 1 Mayıs kutlamalarına katılmak isteyen insanlar gerçek bayram coşkusunu yaşayabilmek için şimdiden seyahat acentelerine başvurularda bulunmaya başladılar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs Küba, Fidel Castro, Küba, Küba 1 Mayıs, Küba 1 Mayıs İşçi Bayramı, Küba devlet başkanı Raul castro, Küba Eski Devlet Başkanı Fidel Castro, Küba Haberleri, Küba turizmi, küba Vatandaşları, Küba’ da 1 Mayıs kutlamaları, Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları