Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba turu için bir sebep daha: Atatürk Anıtı

02 Kasım, 2009 | 18:49

Küba Atatürk Anıtı Küba‘nın başkenti Havana’nın tarihi Puerto Caddesi’nde ülkenin efsane lideri Fidel Castro’nun emriyle dikilen Atatürk anıtı, Türk turistlerin ilk uğrak yeri olurken diğer turistler de büyük ilgi gösteriyor.

Türkiye haricinde Mustafa Kemal Atatürk büstü olan tek ülke olan Küba’ya kalabalık gruplar halinde giden Türk turist grubundan Ordulu işadamı Fahrettin Gözükan, “Kübalılar, emperyalizme karşı verdikleri mücadeleyi Türklerin Atatürk liderliğinde verdiği Kurtuluş Savaşını aynı önemde gördükleri için Atatürk büstüne büyük ilgi gösteriyorlar” dedi.

Küba’da tarih, kültür,dans…

Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir ülke olan Küba’ya her yıl Türkiye’den binlerce turist akın ediyor. Küba’da kültürel olarak gezilecek yerlerin başında Capital Binası, Armas meydanı, Devrim müzesi, Üniversite binası geliyor.

Küba sadece tarihi ve kültürel zenginlikleri ile değil; sahilleri, manzaraları, dansları,eğlenceleri ile balayı çiftleri tarafından da oldukça tercih edilen bir destinasyon.

Küba’da Salsa dansı

Özellikle Salsa dansı Küba için büyük bir önem taşıyor. Küba’da hemen hemen heryerde dans etme ve eğlenme imkanı bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana Otelleri, Havana Turları, Küba Adası Balayı, Küba Atatürk Anıtı, Küba Atatürk Büstü, Küba Atatürk Heykeli, Küba Balayı Turu, Küba Gezisi, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba Otelleri, Küba Restoranlar, Küba Tur, Küba Turları, Luis Lopez,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları