Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba turizmi diplomasi ile canlanıyor

23 Temmuz, 2015 | 06:44

Küba turizmi diplomasi ile canlanıyor ABD ile ilişkileri normalleşme sürecine giren Küba’ya giden turist sayısı, 2015’in ilk beş ayında yüzde 15 arttı.

Geçtiğimiz yıl 3 milyon turistin tatil için tercih ettiği Küba, ilk beş ayda 1,5 milyon çekti.

Geçmiş dönemlerde Küba’yı çoğunlukla Alman, Fransız ve İngiliz turistler tercih ederken, bu yıl Kanadalıların gösterdiği büyük ilgi dikkat çekti. Rakamlara göre, yalnızca bu yıl yaklaşık 800 bin Kanadalı, tatil için Küba’yı seçti.

Seyahat şirketleri, ABD Başkanı Barack Obama ile Küba lideri Raul Castro arasında ilişkileri normalleştirmeyi amaçlayan buluşmalardan bu yana ABD’den gelen turist sayısında hızlı bir yükseliş olduğunu belirtiyor. 2014’te yaklaşık 37 bin olan turist sayısı ilk beş ayda 50 binin üzerine çıktı.

Turistik gemiler, ABD limanları ile Havana arasında sefer düzenlemek için hazırlıklara başlarken, ABD- Küba arası seferler havayolu şirketlerinin de gündeminde yer alıyor. Öte yandan turizm sektörü temsilcileri Sosyalist Küba’da 5 yıldızlı otel olmayışına dikkat çekiyor (BloombergHT).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı Barack Obama, Küba, Küba ABD, Küba ABD ambargosu, Küba Haberleri, Küba lideri Raul Castro, Küba Turizm, Küba Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları