Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba turizmi büyümeye devam ediyor

27 Haziran, 2012 | 11:16

Turizm Bakanlığı’ndan  alınan bilgilere göre 2012 yılının ilk beş ayında rekor sayıda 1,437,890 turist Küba’yı ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre geçen yıl aynı dönemle karşılaştırıldığında (Ocak-Mayıs ayları) turist sayısında Ocak ayından Mayıs ayına yaklaşık yüzde 5.5 artış kaydedildi.

Prensa Latina’nın haberine göre,yayınlanan raporda Mayıs ayı verilerinde son dört yılda sürekli bir artışın olduğu ve genelde ada için düşük sezon olarak bilinen bu ayda bir önceki yıla göre yüzde yedilik bir artış olduğu belirtildi.

2011 yılında Küba otellerinde kalan 2,716,317 turistin, 1.7 milyar Küba Pesosu (CUC) getirdi (1 CUC 1.1 Amerikan Dolarına eşit). Bu gelirin kaynakları; konaklama, taşımacılık, yemek harcamaları, perakende satış ve eğlence gibi harcamalara dayanıyor.

Küresel ekonomik krize ve İtalya ile İspanya’dan gelen turist sayısındaki düşüşe rağmen, MINTUR’un raporunda belirtilen başlıca turizm kaynaklarının yüzde atmışını Kanada, ardından da Avrupa ülkeleri oluşturuyor.

Resmi kaynaklar, Kanada’nın 2012’nin ilk beş ayında 649,669 ziyaretçi ile Küba’nın ana turizm kaynağı olduğunu gösteriyor.

Küba adalarında ülke geneline dağılmış toplam 60,000 odalı 300 otel bulunuyor ve yıl sonunda gelen turist sayısının 2.9 milyar civarında olması öngürülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Turist, Küba Turizm, Küba turizmi, Küba turizmi büyüyor, Küresel Ekonomik Kriz, Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları