Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Küba turizm potansiyelini değerlendirmek istiyor

06 Mayıs, 2010 | 15:11

Küba,turizm potansiyelini daha çok değerlendirmek için harekete geçiyor.

Küba, ülke turizminin pekiştirilmesi için yabancıların golf sahası, marina ve benzeri projeler geliştirmelerine izin verileceğini açıkladı.

Küba Turizm Bakanı Manuel Marrero, Havana’da yaptığı açıklamada, ortaklık kurulması olası çeşitli yabancı kuruluşlarla görüşmelerin ileri aşamalarda olduğunu söyledi. Marrero, Küba Yıllık Turizm Fuarı’nda yaptığı konuşmada, halen el değmemiş durumda olan arazilerin geliştirilmesini amaçladıklarını kaydetti.

Küba hükümetinin yabancılara orta ve uzun vadeli arazi kiralama izni verilmesi konusunu incelediği belirtiliyor. Kiba’da yabancıların mülk edinmesi mümkün değil.

Küba, alınacak bu önlemlerle daha varlıklı turistlerin adaya gitmesini umuyor. Geçen yıl 2,4 milyon turist Küba’ya gitti ama bu turistlerin çoğu adada kısa süreyle kaldı ve fazla para harcamadı.

Halen Küba’da 18 delikli tek bir golf sahası var. Ancak 10 yeni saha daha geliştirilmesi planlanıyor. Bu planların bazıları halen ileri aşamalarda. Avrupa ve Kanadalı çeşitli yatırımcılar Küba’da golf sahalarıyla birlikte deniz kıyısında lüks apartmanlar, rezidanslar ve villalar inşa edilmesi için girişimlerde bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, Küba Balayı, Küba Balayı Turu, Küba da Yemek, Küba Golf, Küba Golf Sporu, Küba Havana, Küba Kahvesi, Küba Otelleri, Küba Turist, Küba Turizm, Küba Turizm Bakanı Manuel Marrero, Küba turizm potansiyeli, Küba Turları, Küba Turu, Turizm Bakanı Manuel Marrero,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları